KOLODKO

Już dziś serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy i spotkanie z Profesorem, który oprócz tego, że jest wybitnym ekonomistą, ma duszę artysty i maratończyka. Jego wspaniałe zdjęcia z różnych zakątków naszego globu będzie można podziwiać na wystawie "Okna", która będzie do obejrzenia w Galerii Młodych Twórców Łazienkowska od 11 maja do 3 czerwca br. Otwarcie wystawy odbędzie się 11 maja o godz. 13.00 w Galerii Łazienkowska, a spotkanie z Profesorem o godz. 13.15 w sali 105.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Truszkowski.

Prof. Grzegorz W. Kołodko – intelektualista i polityk, jeden z głównych architektów polskich reform gospodarczych, czterokrotnie wicepremier i minister finansów w latach 1994-97 i 2002-03. Członek Europejskiej Akademii Nauki, Sztuki i Literatury. Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER (www.tiger.edu.pl) w Akademii Leona Koźmińskiego. Autor i redaktor 50 książek oraz licznych artykułów naukowych opublikowanych w 26 językach. Najczęściej na świecie cytowany polski ekonomista. Doktor Honoris Causa dziesięciu zagranicznych uniwersytetów. Maratończyk i podróżnik; zwiedził ponad 160 krajów.