2018 02 12 ba w sieci13 lutego o godz. 17.30 odmierzaliśmy czas do rozpoczęcia niesamowitej bo strasznej imprezy „BAL W SIECI”.W tym balu miały nas straszyć pająki i muchy. Bardzo o to starały się panie prowadzące imprezę. Ale nie dla nas takie strachy. My lubimy wszystkie zwierzątka.

2018 01 14 wospPomimo ferii - zebraliśmy....ponad 8,5 tysiąca! A to jeszcze nie koniec. Dodatkowo mamy górę waluty (serduszko to tylko jej część) z Turcji, Czech, Izraela, Chin, Hong-Kongu, USA, Szwajcarii, Meksyku, Litwy, Włoch, Holandii, Hiszpanii, Niemiec, Belgii, Austrii, Francji, Portugalii, Grecji, Słowacji, Chorwacji, Słowenii, Węgier i Tajlandii i Wielkiej Brytanii!

WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!

Ostatnie zajęcia z psycholog Alicją Stankiewicz o istocie prawdy i kłamstwa w przestrzeni publicznej i relacjach międzyludzkich zwieńczyły koniec naszego projektu finansowanego przez Biuro Edukacji w ramach programu PeGaz - Pozaszkolna Edukacja w Warszawie.

W ramach projektu byliśmy także z wizytą u redaktora naczelnego dziennika Rzeczpospolita, Bogusława Chraboty, gdzie rozmawialiśmy o dziennikarskim punkcie widzenia na problem fake news'ów.

Pomysły na stowrzenie plakatów, vlepek i innych form wizualnego przekazu konsultowaliśmy wizytując pracownię prof. Artura Krajewskiego w Akademii Sztuk Piękych w Warszawie.

Oczywiście nie brakowało też zajęć w MDK Łazienkowska!

Uczestnicy otrzymali dyplomy i wyrazili chęć dalszej współpracy, co bardzo nas cieszy.
Były uśmiechy, uściski dłoni i słodkie mandarynki na zakończenie naszych działań:)))
Przed nami nowe wyzwania!

Efekty naszej klikumiesięcznej pracy będą niedługo widoczne w warszawskich szkołach ponadpodstawowych.

NAGOWEK nocowanka 05    ZOBACZ JAK BYLO...,

UWAGA!!!

Serdecznie zapraszamy do głosowania na STRASZNE POTWORY oddaj jeden tylko głos i prześlij pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule GŁOS NA POTWORA

GALERIA STRASZNYCH POTWORÓW

W piątek, 24 listopada w Miasteczku Przyrody na ulicy Fabrycznej 1/3 odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Dzieci należące do przyrodniczego klubu „Panda” oraz uczestnicy zajęć „Przygoda z filmem” przyszły, aby przenocować w towarzystwie przyrodniczych strachów i wesoło się bawić. Jak wiadomo, wszyscy lubimy trochę się bać, a niektóre zwierzęta, szczególnie nocne, są uważane za groźne lub z powodu swego wyglądu, budzą odrazę.

2012 10 26 spektakl owadyPragnąc zwiększyć podopiecznym śródmiejskich przedszkoli publicznych dostęp do teatru dla dzieci prezentowanego na wysokim poziomie, Fundacja Sztuka Ciała zrealizowała 26 i 27 października bezpłatne prezentacje spektakli "Między owadami". Spektakle obejrzały zorganizowane grupy przedszkolne z przedszkoli publicznych z Dzielnicy Śródmieście (każdy z dwóch spektakli obejrzało ok. 100 widzów: 4 grupy do 25 dzieci w wieku 4-6 lat oraz ich wychowawcy). Były to śródmiejskie przedszkola: 122, 23,31, 24, 30, 72, 44

Śródmiejski Teatr Muzyczny działający w MDK-u na Łazienkowskiej we współpracy z Technikum Kinematograficzno-Komputerowym im. Krzysztofa Kieślowskiego przy ul. Polnej realizuje nowy projekt powstały z inicjatywy Naczelnika Wydziału Oświaty i Funduszy Europejskich Dzielnicy Śródmieście, Pana Łukasza Kasprzaka. Soliści teatru wzięli udział w pierwszej sesji nagrań wyjątkowej płyty będącej podsumowaniem dziewięciu lat działalności zespołu, która równocześnie stanie się pierwszym krokiem w stronę jubileuszu dziesięciolecia w 2019 roku.

Rodzinne Święto Szarlotki pod tytułem: „Co w sadzie straszy?” odbyło się we wtorek, 19 września. Spotkanie rozpoczęły swoim występem FASOLKI, potem dzieci wzięły udział w warsztatach przyrodniczo –plastycznych o pająkach i innych budzących lęk straszydłach, a rodzice w aukcji prac wykonanych przez uczestników zajęć pracowni plastycznych MDK.

Rozstrzygnięto Konkurs MDK Co za Mebel!

 Przedmiotem konkursu było wykonanie projektu - modelu mebla do siedzenia. W konkursie wzięło udział 44 dzieci z warszawskich szkół. Oceniano prace indywidualne i w 2-osobowych zespołach. Najważniejszym kryterium oceny prac była ich innowacyjność i użycie materiałów z recyklingu. Poziom wykonanych prac był bardzo wysoki. Nagrodzone prace można było obejrzeć na wystawie podczas Pikniku - Święto Truskawki w Miasteczku Przyrody,  który odbył się w sobotę, 10-go czerwca.

Jury w składzie: Paulina Żak (Wydz. Wzornictwa ASP), Anna Stępniewska (Pracownia Hamak MDK), Elżbieta Zduńczyk (Klub Łamigłówka MDK), Antonina Batko (Klub Panda MDK) przyznało nagrody i wyróżnienia:

Na Charytatywnym Hospicyjnym Pikniku Praskim wystąpił  zespół „FASOLKI”, który nieprzerwanie od 33 lat koncertuje, nagrywa kolejne płyty, gości na ekranach telewizorów, a jego utwory – hity, nucą zarówno najmłodsi jak i ich rodzice.

W sobotę 20 maja,  uczestniliśmy w Giełdzie Warszawskich Placówek Edukacji Pozaszkolnej.

Była to okazja, aby poznać warszawską ofertę edukacyjną, artystyczną i sportową, wziąć udział w warsztatach i porozmawiać o zajęciach tematycznych.

2017 05 20 G Edu Fasolki internet

Więcej czytaj i zobacz