11 maja 2012 r. w Teatrze Palladium zorganizowaliśmy we współpracy z Wydziałem Oświaty i Sportu oraz z Wydziałem Kultury i Promocji Dzielnicy Śródmieście uroczystą Galę Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2011/2012.

Tematem przewodnim tegorocznej, szóstej edycji Festiwalu była – „Podróż w przeszłość”. Laureaci konkursu muzycznego, tanecznego i recytatorskiego zabrali nas w podróż do lat 60. i 70. W foyer teatru prezentowane były efekty konkursów: plastycznego, literackiego i Małych Form Teatralnych, organizowanych przez MDK „Muranów” oraz film zrealizowany w MDK-u na Łazienkowskiej z okazji Jubileuszu 5-lecia Festiwalu.

Zdobywcy Złotych i Srebrnych Wen znakomicie wczuli się w charakter muzyki i piosenek lat 60. i 70., co dodatkowo zostało podkreślone strojami oraz wspaniałą multimedialną scenografią, wykonaną w naszej Pracowni Sztuki Mediów.

Zachwyt licznie zgromadzonej publiczności wzbudziły brawurowo wykonane przez uczniów śródmiejskich szkół przeboje polskiej piosenki i muzyki tanecznej tamtych lat. Na zakończenie usłyszeliśmy dwie piosenki z lat 20. i 30. jako zapowiedź najnowszej produkcji Śródmiejskiego Teatru Muzycznego - spektaklu „Siedzieliśmy na dachu, czyli rzecz chyba o miłości”.