W sobotę, 6 października, nasza młodzież ze Śródmiejskiego Teatru Muzycznego MDK i Projektu Proscenium wspaniale zaprezentowała się podczas „Labiryntu Edukacyjnego na Starówce” - III Warszawskiej Giełdy Programów Edukacji Kulturalnej. Brawurowo przedstawiła autorski happening "LABIRYNT TEATRU MUZYCZNEGO" - warsztaty muzyczno- teatralne.

Prezentowaliśmy się w towarzystwie znanych i cenionych instytucji, takich jak: Muzeum Narodowe, Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy Teatr Rozmaitości. W różnych miejscach Starówki organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla licznych grup zwiedzających. Swoje najbardziej tajemne miejsca odsłoniły przed zwiedzającymi SCEK, Staromiejski Dom Kultury, Muzeum Historyczne i Stara Prochownia. W ich wnętrzach goście mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach.

Miejscem działań naszej młodzieży były zakamarki piwnic staromiejskich Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej. W tej intrygującej scenerii nasi młodzi artyści zaprezentowali proces kształtowania scenicznego materiału muzycznego. Można było przyjrzeć się próbie wokalnej, choreograficznej i zobaczyć pracę reżysera, a w finale wędrówki obejrzeć fragmenty muzycznego spektaklu, będącego podsumowaniem pracy teatru muzycznego. To była wyjątkowa okazja, żeby podejrzeć pracę Proscenium od kulis. W happeningu wystąpili zarówno twórcy, wykonawcy jak i realizatorzy Proscenium, a całość wyreżyserował Antoniusz Dietzius.

Młodzież zebrała wiele pochwał i wyrazów uznania za pomysłowość w aranżacji przestrzeni staromiejskich piwnic, odpowiedni dobór repertuaru do narzuconej przez organizatorów Labiryntu formy prezentacji, a także wspaniałą grę aktorską.
Zwieńczeniem Labiryntu Edukacyjnego była Mała Gala, podczas której rozstrzygnięty został I etap Konkursu m.st. Warszawy na najlepszy projekt z zakresu edukacji kulturalnej w 2011 roku.

Program happeningu można zobaczyć tutaj.