jchs 05

Owacje na stojąco!

19 czerwca 2013 r. o godz. 19.00 w Teatrze Palladium w Warszawie odbyła się uroczysta premiera kultowej rock-opery Andrew Lloyda Webera i Time Rice’a - Jesus Christ Superstar w reżyserii Antoniusza Dietziusa. Produkcja ta, która jest zwieńczeniem IV sezonu działalności Śródmiejskiego Teatru Muzycznego, działającego w Młodzieżowym Domu Kultury im. Wł. Broniewskiego, powstała w porozumieniu z londyńską agencją Really Useful Group Ltd.i Stowarzyszeniem Autorów ZAIKS

19 czerwca 2013 r. o godz. 19.00 w Teatrze Palladium w Warszawie odbyła się uroczysta premiera kultowej rock-opery Andrew Lloyda Webera i Time Rice’a - Jesus Christ Superstar w reżyserii Antoniusza Dietziusa. Produkcja ta, która jest zwieńczeniem IV sezonu działalności Śródmiejskiego Teatru Muzycznego, działającego w Młodzieżowym Domu Kultury im. Wł. Broniewskiego, powstała w porozumieniu z londyńską agencją Really Useful Group Ltd. i Stowarzyszeniem Autorów ZAIKS.

Na początku powitano Gości i podziękowano partnerom i sponsorom za zaangażowanie w przygotowanie i oprawę rock-opery. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa, dzięki wsparciu Wydziału Oświaty i Sportu, Wydziału Kultury i Promocji Dzielnicy Śródmieście, a także innych instytucji i patronów medialnych.

W ten czerwcowy wieczór Teatr Palladium wypełniła siła młodości i talentu. Cały zespół Śródmiejskiego Teatru Muzycznego, w tym chór z LXXV LO im. Jana III Sobieskiego pod wodzą Izabeli Tomaszewskiej, radzili sobie znakomicie. Publiczność była poruszona, a emocje wirowały i wypełniały salę po brzegi. Wszystko tworzyło doskonałą całość: piękne głosy bohaterów spektaklu, wrażliwa w swojej sile postać Chrystusa, charyzmatyczny Judasz, pełen sprzeczności Piłat, zabawny Herod. Od scenografii autorstwa Elżbiety Kossakowskiej trudno było oderwać oczy, a choreografia autorstwa Anny Gwarek, z jej specjalnym udziałem – zachwycała perfekcją i precyzją wykonania. Uroczysta premiera została uhoronowana owacją na stojąco, a cały zespół i realizatorzy spektaklu otrzymali po czerwonej róży. To był niezapomniany, pełen wzruszeń artystycznych wieczór.

Po raz drugi w swoim życiu sięgnąłem po ten wyjątkowo trudny, zarazem wdzięczny tytuł. Walka ze stereotypami, złożoność postaci i ich relacje to dla reżysera wyzwanie, które pozwala stawiać autorskie argumenty i w sposób świadomy ich bronić. Kontrowersyjny przekaz treści pozwala prowokować i zmuszać do refleksji – wyznaje reżyser Antoniusz Dietzius.

Kolejny spektakl odbył się 20 czerwca o godz. 18.00 także w Teatrze Palladium. I tym razem 700-osobowa widownia nagrodziła młodych artystów burzą oklasków i owacjami na stojąco! Wszyscy, którym nie udało się zobaczyć rock-opery w teatrze, mogli podziwiać zespół Śródmiejskiego Teatru Muzycznego 23 czerwca br. o godz. 19.00 na Skwerze Hoovera na warszawskiej Starówce.

Równocześnie przy okazji plenerowego występu Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy Krzysztof Czubaszek wręczył nagrody specjalne od Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy - udział w Mistrzowskich Warsztatach Artystycznych Fundacji Agaty Steczkowskiej „9 Fenomenów”.

Nagrodami uhonorowane zostały: Wiktoria Banaszek oraz Katarzyna Kanabus. Stypendia zostały przyznane laureatkom za dotychczasowy dorobek artystyczny, ich wyróżniającą się postawę społeczną, całokształt działań prowadzących do rozwoju artystek, z przeznaczeniem na kontynuowanie rozpoczętej drogi artystycznej. Gratulujemy!

Kolejna odsłona Jesus Christ Superstar – odbędzie się w niecodziennej scenerii – pofabrycznej hali Golden-Plus w Żyrardowie, w ramach V jubileuszowej edycji Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk 2013.

Zapraszamy do galerii foto-wideo