2013 11 galeria L

Wystawa „Dokądkolwiek pójdę na facebooku” to swego rodzaju zapis wrażeń artysty uczestniczącego w internetowej rzeczywistości – rzeczywistości wszechogarniającej, niemal realnej. Znajdą się tu wizerunki wirtualnych znajomych, dawne zdjęcia, wyrażone w formie krótkich tekstów, refleksje. Wszystko to rodzaj komunikacji z facebookowym światem, próba wniknięcia w jego język, po to by w rezultacie odciąć się od niego i odpowiedzieć sobie na boleśnie realne pytania o sens.

Maria Piątek - Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego w 1997 roku. W 2012 obroniła doktorat z malarstwa na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Prezentacja obrazów Marii Piątek w Galerii Młodych Twórców to już kolejne spotkanie z twórczością artystki. W roku 2010 galeria pokazywała jej gwasze z cyklu „Pocztówki z wakacji”.

Wystawa czynna była do 15 listopada 2013