2014 12 25lat plakat m

W ramach podsumowania 25-lecia WOLNOŚCI, w kinie Atlantic spotkali się świadkowie i bohaterowie ostatnich dwudziestu pięciu lat, Ludzie Solidarności i Ojcowie Okrągłego Stołu, publicyści, dziennikarze, społecznicy oraz ludzie kultury i naukowcy.
Zaproszeni goście oraz publiczność: nauczyciele, pedagodzy, młodzież, studenci i mieszkańcy Warszawy uczestniczyli w projekcjach filmów oraz w debatach i dyskusjach o tym, czy historia jest najlepszą nauczycielką, o genezie stanu wojennego oraz fenomenie Okrągłego Stołu, a także o najważniejszym temacie dnia, o WOLNOŚCI.

Finałowej debacie, podsumowującej całe wydarzenie, muzyczno-aktorską oprawę zapewnił nasz Śródmiejski Teatr Muzyczny pod reżyserskim okiem Antoniusza Dietziusa, fantastycznie przygotowany wokalnie przez Izabelę Tomaszewską. Goście i publiczność gorąco oklaskiwali fragmenty "Kolędy Nocki" Ernesta Brylla i brawurowo zaśpiewaną "Wolność" Marka Grechuty. Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz byli tak zachwyceni wykonaniem naszych artystów, że poprosili jeszcze raz o bis, już w kuluarach.

Całemu zespołowi gorąco gratulujemy, a Arturowi Wolskiemu, pomysłodawcy "LEKCJI o WOLNOŚCI" bardzo dziękujemy za zaproszenie i liczymy na kolejne, równie ekscytujące propozycje współpracy.

2014 12 25lat 01 m 2014 12 25lat 06m

Więcej zdjęć w naszej galerii: http://www.mdk.waw.pl/index.php/galeria-foto-video/509-srodmiejski-teatr-muzyczny-na-lekcjach-o-wolnosci