2015 05 26 gala m26 maja w gościnnych progach Teatru Palladium odbył się wspaniały koncert laureatów konkursów muzycznego i tanecznego i filmowego, wzbogacony o dodatkowe, zapowiedziane i niezapowiedziane wcześniej atrakcje. Już w holu mogliśmy podziwiać prace zdobywców Złotych Wen w konkursach: fotograficznym i plastycznym, a na monitorach obejrzeć filmy nagrodzone Złotymi Wenami, jak również zapoznać się z relacjami z eliminacji i finałów konkursów: literackiego, recytatorskiego oraz Małych Form Teatralnych.

Sam piękny koncert okraszony zdjęciami nagrodzonych prac, a także efektownymi animacjami nawiązującymi do tematu tegorocznej edycji - "Kolorowy Świat" - przygotowali laureaci pod czujnym, profesjonalnym okiem Anny Gwarek i Anny Kondratowicz. Przez ponad godzinę na scenie królowała piosenka i taniec w wykonaniu uczniów śródmiejskich szkół, a niewątpliwym urozmaiceniem przedstawienia były występy Kamila Gołąb – taniec z piłkami - laureata konkursu tanecznego oraz film Alicji Misterki „Czarodzieje nastrojów” nagrodzony Złotą Weną w konkursie filmowym. Wszyscy młodzi artyści prezentujący się na scenie zostali zasłużenie nagrodzeni ogromnymi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność.

Dla trójki laureatów: Pauliny Talarskiej, Karoliny Błachni i Bartosza Adamskiego mieliśmy dodatkowe wyróżnienie, ufundowane przez Zarząd Dzielnicy Śródmieście zaproszenia do udziału w Mistrzowskich Warsztatach Artystycznych Agaty Steczkowskiej, które wręczali osobiście Pan Łukasz Kasprzak – Naczelnik Wydziału Oświaty i Funduszy Europejskich dla Dzielnicy Śródmieście oraz Pan Mirosław Pawłowski – Naczelnik Wydziału Kultury i promocji dla Dzielnicy Śródmieście .

Jednak to nie był koniec tegorocznych niespodzianek. W związku z przygotowaniami do kolejnego spektaklu Śródmiejskiego Teatru Muzycznego, a także na zakończenie Gali mogliśmy zapoznać się z maleńką próbką tego co dziać się będzie podczas nadchodzącej już za pięć dni premiery musicalu Miss Saigon. Sądząc z reakcji publiczności nasz teatr zdobył sobie kolejne rzesze fanów.

Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów odbywa się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy Pana Wojciecha Turkowskiego. Organizatorami są: Wydział Oświaty i Funduszy Europejskich oraz Wydział Kultury i Promocji Urzędu Dzielnicy Śródmieście, a także śródmiejskie MDK-i: Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego - organizator konkursów: muzycznego, tanecznego, fotograficznego i filmowego oraz Młodzieżowy Dom Kultury „Muranów” im. Cypriana Kamila Norwida - organizator konkursów: plastycznego, literackiego, recytatorskiego oraz Małych Form Teatralnych.

Więcej zdjęć: