To był absolutnie magiczny dzień....

Nagroda dla naszej Pani Dyrektor Honoraty Waszkiewicz.

Wernisaż niecodziennej wystawy „Inne drogi do Niepodległości”, na której zobaczyć można bezcenne materiały związane z działalnością filantropijną Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego, działającego nieprzerwanie na warszawskim Powiślu od 136 lat. Na wystawie jest także do obejrzenia makieta głównego budynku przytułku zrobiona przez uczniów kl. II e, Technikum Budownictwa i Architektury nr 1 im. prof. Zdzisława Mączeńskiego w Warszawie

I odwiedziny wspaniałego, niecodziennego Gościa - Ks. Adama Bonieckiego MIC i trudne rozmowy z młodymi ludźmi o istocie pomagania. Ks. Boniecki MIC w szczery, bezpośredni i otwarty sposób opowiadał fascynujące, niełatwe historie ze swojego życia - ponad pół wieku posługi kapłańskiej. Mówił, że warto pomagać, chociaż nie zawsze się "opłaca". Zachęcał młodych do dyskusji i zadawania pytań. W ciepły i żartobliwy sposób opowiadał o trudach związanych z pomaganiem innym, a także o esencji niesienia pomocy drugiemu człowiekowi w niełatwych czasach. Ks. Adam Boniecki MIC podkreślił, że dziś łatwiej być egoistą niż człowiekiem uwrażliwionym na innego.

Rozmowę poprowadził Tomasz Truszkowski.

Dziękujemy serdecznie Ks. Adamowi Bonieckiemu za ten wyjątkowy czas!

Zdjęcia: Katarzyna Kasztelowicz (MDK Łazienkowska)

• _FTT2104
  • _FTT2109