Tak jak obiecaliśmy, poniżej publikujemy propozycje zadań, zajęć, podpowiedzi, ciekawe linki, które pozwolą Wam rozwijać swoje talenty, a może także odaleźć nowe pasje. Postaramy się tę listę uzupełniać jak najczęściej. Dzielcie się nimi z innymi (na razie wirtualnie! :) ), bawcie dobrze i uczie tego co sprawia Wam przyjemność.

zajęcia muzyczne, Zajęcia umuzykalniające dla przedszkolaków, dla przedszkoli

Nie wiem czy wiecie, że Krzysztof Penderecki, który zmarł kilka dni temu, pisał również dla dzieci. Tworzył piosenki, a także muzykę do spektakli teatralnych i radiowych. Jednym z jego dzieł jest piękna i mądra opera "Najdzielniejszy rycerz". Jej tematem jest skromny i prostolinijny strach na wróble, który pragnie zaprzyjażnić się z makami. Te jednak nie życzą sobie takiej znajomości...

zajęcia muzyczne, Ryth & Sing, od 10 lat

Witajcie,

Przesyłam tę rytmiczną zabawę, którą można wykonać w samodzielnie, w parach lub całą rodziną.
Na początku jest trochę wstępu, ale później zobaczycie zarówno ruch, jak i proste słowa piosenki. Bawcie się przy tym dobrze i wciągnijcie do śpiewania i zabawy jak najwięcej domowników.

zajęcia muzyczne, Zajęcia umuzykalniające dla przedszkolaków, dla przedszkoli

Co robić z przedszkolakiem w domu? Słuchać muzyki, śpiewać, grać na instrumentach... Jak to zrobić z 3-4 latkami, a jak ze starszymi przedszkolakami opisuje Paulina Milewska, nasza fantastyczna "rytmiczka".

zajęcia plastyczne, Plastyka z podstawami rysunku, od 6 lat

Kochani Artyści,

To już kolejny tydzień pracy w domu. Wiem, że lubicie rysować i niektórzy z Was robią to przez prawie cały czas (ale nie zapominajcie o lekcjach :))

W tym tygodniu tematem przewodnim będzie MALARSTWO. Jest to bardzo ważna dziedzina sztuki, która pokazuje nam jak kolorowy i różnorodny może być świat. Wykorzystajcie do stworzenia swojej pracy różne farby, takie jakie macie w domu: akwarelowe, akrylowe, plakatowe, ale możecie również sami je stworzyć, jeśli lubicie eksperymentować.

2020 04 02 jajozajęcia matematyczno-przyrodnicze, "Łamigłówka", dla przedszkoli i szkół podstawowych

Wielkanoc coraz bliżej, warto już pomyśleć o świątecznej dekoracji w domu.
Świąteczny stół zwykle jest pełen wiosennych motywów, symbolizujących nowe życie: jajek, smakołyków i świeżych kwiatów. Wiele uroku mają kwiaty tulipanów, krokusów, narcyzów. Już samo patrzenie na nie poprawia nastrój. Świetnym tworzywem wielkanocnych dekoracji są też: gałązki drzew i krzewów, wierzbowe bazie, zielone listki bukszpanu czy barwinka, kiełki rzeżuchy, źdźbła owsa, które w połączeniu z kolorowymi wydmuszkami, tworzą malowniczą oprawę stołu.

zajęcia warsztatowe, „Teatr przyrody” i Klub Panda,  szkoły podstawowe

2020 04 10 01Przełom marca i kwietnia to czas powolnego budzenia się do życia całej przyrody. Zanim drzewa i krzewy zaczną wypuszczać pierwsze pączki, wierzby już mienią się biało-srebrnymi kuleczkami. Pierwsze wierzbowe bazie są oznaką powoli nadchodzącej wiosny, ale przypominają też o Wielkanocy. W Polsce występuje wiele gatunków wierzb, ale najwcześniej ze wszystkich kwitnie wierzba Iwa. Już w marcu na jej gałązkach ukazują się duże puszyste kotki. W czasach pogańskich wierzba była uznawana za symbol witalności, ponieważ jest to drzewo, które bardzo łatwo się odradza, nawet z kawałka gałązki.

fotografia, Dokument i reportaż, Fotografia kreacyjna, od 12 lat
Drodzy fotografowie, w ten świąteczny czas, który z powodu wirusa spędzicie w domach, chciał bym Was zachęcić do zajęcia się Archeologią Fotografii. Jest to koncepcja sformułowana przez polskiego fotografia i publicystę Jerzego Lewczyńskiego, który określał ją, jako “działania, których celem jest odkrywanie, badanie i komentowanie zdarzeń, faktów, sytuacji dziejących się dawniej w tzw. przeszłości fotograficznej.  (…) Jest też celem archeologii fotografii poszukiwanie świadków dawnych wydarzeń!”
2020 04 08 arch 01

zajęcia przyrodniczo-architektoniczne, Pracownia haMAK, od 7 lat, szkoły podstawowe

2020 03 26 06Macie swoje ulubione drzewo? A może dopiero będziecie mieć? Wiecie jak wygląda? Jak się nazywa? Popatrzcie przez okno i zróbcie...

zajęcia plastyczne, Ceramika, od 6 lat

2020 03 27 jajo 05Zapraszam do zrobienia podstawki do jajek na miękko. Jeśli nie macie gliny warto zrobić masę solną (1 szklanka mąki pszennej, ½ szklanki mąki ziemniaczanej, ½ szklanki soli, wymieszać, dodać wody do wyrobienia masy tak, by była plastyczna i nie przyklejała się do rąk).