zajęcia plastyczno-techniczne, Patchworkarnia, od 7 lat

Pięknie przygotowana Pracownia Patchworku czeka na Wasz powrót, a na razie rączki w ruch i do twórczego działania zaprasza Ania Karcz!

Warsztaty szyciowe w Patchworkarni

Skarpetkowy misio!

W związku z odwołaniem wszystkich zajęć dydaktycznych w MDK do dnia 25 marca br. (zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19), proponuję abyśmy spróbowali pobawić się szyciem w domku razem z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami w ramach warsztatów domowych.

Zachęcam do uszycia własnego, oryginalnego misia ze skarpetki. Wszystko co Ci jest potrzebne masz na pewno w domu - wystarczy chwilkę poszukać:

2 skarpetki: kolorowa i jednobarwna (szara, brązowa, czarna);
nożyczki,
igła i nitka,
wata lub wypełniacz z poduszki,
szpilki,
guziki,
cienki pisak,
wstążka, kokardka lub ozdobny sznureczek do dekoracji.

Chciałabym abyście spróbowali wszystko samodzielnie zaprojektować oraz uszyć bez sugerowania się pomysłami zamieszczanymi przez innych w internecie. Wszyscy jesteśmy bardzo twórczy i mamy mnóstwo pomysłów we własnych głowach. Wystarczy tylko chwilkę lub dłuższy moment się zastanowić, wykorzystajmy swoje umiejętności i talenty. Niestety wiem, że czasem ciężko cokolwiek wymyślić, dlatego jeżeli nic Wam nie będzie przychodziło do głowy to proponuję kilka ciekawych stron z inspiracjami.

Tutaj możecie poszukać inspiracji dla uszycia swojego misia ze skarpetki:
http://samouczek.info/sympatyczny-mi%C5%9B-zrobiony-ze-zwyk%C5%82ej-skarpetki-krok-po-kroku?fbclid=IwAR1XCrdWdfOJNnsCNPSdg9abXy0LVfleGhWWSYiBVeB5GCh6m9e5nRrM8Fc
http://zrobtosamki.pl/2016/11/mis-ze-skarpetki-lub-rajstop-dzien/?fbclid=IwAR3oa3T9sYNA0ZLJmR5l5GySn_KB1jd4f8S-YhKQ9ebq-Pbb16bTJnmNSlE
https://stylowi.pl/6145995?fbclid=IwAR0r5iFoEKAszDqdi76fEn1wGNlwaHFhtlD4lhPnuJpZZyTLD2NVy_6yhjQ
https://kobieceinspiracje.pl/62411,mis-ze-skarpety.html?fbclid=IwAR3djF9UGIrymKgJhLANCxWdhy6dxxGYj2-6ooY5LC3hANoY8HDNGz42kCk

Oczywiście każdy z Twoich bliskich może uszyć własnego misia, a potem możecie zorganizować domową wystawę lub konkurs na najbardziej przytulaśnego misia.

Zachęcam serdecznie do wykonania pluszaczka. Jeśli go wykonacie to nie zapomnijcie przynieść go na nasze kolejne spotkanie, chętnie je zobaczę. Pamiętajcie... nie musi być idealnie, ale powinno zostać wykonane z sercem i dbałością o każdy szczegół. Taka zabawka wykonana własnoręcznie będzie pamiątką na bardzo długi czas i będziecie mogli pochwalić się nią wszystkim znajomym.

Mnóstwo zdrowia i dobrej zabawy Wam życzę oraz cierpliwości podczas kwarantanny

Wasza Anna Karcz