zajęca warsztatowe, Galeria Rozwijania Talentów i Umiejętność, szkoły ponadpodstawowe

Drodzy Licealiści, Warsztatowicze!

Osią naszych działań są ćwiczenia praktyczne, ale praktykować można zawsze i wszędzie. W grupie na pewno raźniej i ciekawiej, ale czasem zindywidualizowana obserwacja świata może przynieść zaskakujące efekty. I na to liczę.

Popularne powiedzenie – tematy leżą na ulicy – sparafrazujmy, że leżą w domu. Może czasem nie doceniamy tej przestrzeni, bo jest znana, codziennie opatrzona, oswojona. Spróbujcie spojrzeć na nią z innej perspektywy, innymi oczyma – z punktu widzenia psa, kota, siostry, brata, babci, siebie w nowej rzeczywistości. Wszyscy znaleźliśmy się w niecodziennej sytuacji i chociaż przebywamy w bezpiecznej przestrzeni, to nasze reakcje, zachowania bywają niestandardowe, co z pewnością można twórczo wykorzystać. A czasem zwykłe pobycie sam na sam ze sobą, może stać się doskonałym ćwiczeniem z uważności, z tego co Wam w duszy gra – czego się boicie, co Wam się podoba, a co nie, co Was inspiruje, co blokuje, a co pozwala iść na przód. Warto być na to UWAŻNYM!

Moje zadanie dla Was – stańcie się wnikliwymi obserwatorami. To dobry czas na zatrzymanie się, twórcze podpatrywanie codzienności. Otwórzcie się na strumień świadomości z pomysłami do zrealizowania. Może poczujecie, że chcecie z kimś przeprowadzić rozmowę, napisać scenariusz etiudy filmowej, nakręcić filmik (przypominam, że termin na składanie prac w konkursie filmowym Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2020 mija 10 kwietnia – czyli jest jeszcze czas!), zrobić zdjęcia, kolaż, napisać wiersz, nakręcić reklamę społeczną etc.

Jestem do Waszej dyspozycji i czekam na Wasze pomysły. Przeczytam, zdredaguję, doradzę, podpowiem, może zainspiruje, a jak spotkamy się stacjonarnie, omówimy sobie te pomysły, stworzone przez Was prace czy teksty. Może powstanie z tego wystawa, może publikacja, a może blog.

Pomysłów jest mnóstwo. Pozostawiam sprawę otwartą…..jak otwarte jest Wasze życie.

Piszcie na mój adres e-mail albo na FB (Marta Olbryś)

Trzymajcie się!