fotografia, Dokument i reportaż, Fotografia kreacyjna, od 12 lat
Drodzy fotografowie, w ten świąteczny czas, który z powodu wirusa spędzicie w domach, chciał bym Was zachęcić do zajęcia się Archeologią Fotografii. Jest to koncepcja sformułowana przez polskiego fotografia i publicystę Jerzego Lewczyńskiego, który określał ją, jako “działania, których celem jest odkrywanie, badanie i komentowanie zdarzeń, faktów, sytuacji dziejących się dawniej w tzw. przeszłości fotograficznej.  (…) Jest też celem archeologii fotografii poszukiwanie świadków dawnych wydarzeń!”
2020 04 08 arch 01

W naszym wykonaniu będzie to przeszukanie domowych archiwów, wyciągnięcie na światło dzienne starych zdjęć i próba ustalenie w gronie rodzinnym ich autora, czasu wykonani, miejsca i osób na nich występujących. Proponuję też, abyście na odwrocie fotografii (miękkim ołówkiem!) sporządzali krótki zapis tego co uda się Wam dowiedzieć. Mam nadzieję, że takie spędzenie czasu w gronie rodzinnym pozwoli Wam spędzić czas przymusowego pobytu w domu z dala od monitorów zapewniając równocześnie wiele wrażeń i radości.
2020 04 08 arch 02  2020 04 08 arch 03
Na zachętę prezentuję tu trzy fotografie niedawno odkryte w magazynach MDK Łazienkowska. Na zdjęciach MDK, pracownicy zajezdni autobusowej oraz stadion Legii. Już niedługo zajmiemy się wspólnie badaniem ich przeszłości.

Wesołych Świąt!
TT