spotkani z muzyka

 

SPOTKANIA Z MUZYKĄ to cykl spotkań dla grup przedszkolnych oraz dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.

Poprzez nasze koncerty edukacyjne w prosty i atrakcyjny sposób przybliżamy dzieciom elementarne zagadnienia dotyczące muzyki i ukazujemy, jak ważną rolę odgrywa ona w życiu człowieka.

Dzieci z niezwykłym entuzjazmem angażują się w rozmowy o muzyce i instrumentach oraz we wspólne muzykowanie. Aktywnie uczestniczą w zabawach i poznają zasady tworzenia muzyki (gama, rytm, nuty). W swobodnej i przystępnej formie zapoznają się z historią muzyki, pracą w filharmonii, wspólnie tworzą rekwizyty lub elementy scenografii. Dzieci mają okazję na własne oczy zobaczyć i dotknąć tak rzadko spotykane instrumenty, jak harfa czy lutnia. Poznają też budowę innych instrumentów i mogą na nich zagrać oraz zaśpiewać i zatańczyć razem z zaproszonymi artystami. Dotarcie do wyobraźni dzieci i wzbudzenie różnorodnych pozytywnych emocji, wyrażanych dźwiękiem i ruchem, sprzyja przyswajaniu wiedzy i chęci powracania do podjętych na warsztatach zagadnień.

Czas trwania warsztatu dla jednej grupy to 45 min.

Warsztaty prowadzimy w MDK-u, na ul. Łazienkowskiej 7, w sali 105.

Zajęcia są bezpłatne.

Uzgodnienie terminów zajęć z koordynatorką projektu, Agnieszką Zielińską: mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 601 096 129.

Nasza placówka funkcjonuje zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi. Jesteśmy otwarci na Państwa dodatkowe prośby.

Tematy warsztatów do pobrania

 

  • image2
  • image3
  • 2019_11_20_podroze_roslin
  • 2019_11_20_podroze_roslin_1
  • 2019_11_20_podroze_roslin_2