Poniżej przedstawiamy Państwu linki do ciekawych stron internetowych mogących być dla Państwa źródłem rad dotyczących wychowania, informacji czy pomocy w trudnych sytuacjach, bazą pomocy w nauce (np. biblioteka z lekturami szkolnymi) czy też miejscem bezpiecznych zabaw Waszych dzieci.
Biorąc pod uwagę dynamikę internetu, będziemy wdzięczni za informacje o zmianach profili lub adresów prezentowanych stron, a także zgłaszaniu nowych, ciekawych propozycji.

www.brpd.gov.pl
Oficjalna strona Rzecznika Praw Dziecka RP.

www.szkolabezprzemocy.pl
Strona ogólnopolskiego programu "Szkoła bez przemocy".

www.strefamlodych.pl
Strona poświęcona prawom młodych ludzi.

www.rodziceszkole.edu.pl
Strona Fundacji „Rodzice Szkole” ustanowionej w celu wspierania rodziców i rad rodziców w działalności na terenie szkoły.

fdn.pl
Strona Fundacji Dzieci Niczyje, której celem jest ochrona dzieci przed krzywdzeniem oraz pomoc dzieciom krzywdzonym, ich rodzinom i opiekunom.

www.helpline.org.pl
Portal gdzie można zgłaszać się po pomoc w sprawach związanych z zagrożeniami dzieci w internecie.

www.dyzurnet.pl
Strona działająca na rzecz tworzenia bezpiecznego internetu.

www.bycrodzicem.pl
Strona dla przyszłych i obecnych rodziców, opiekunów i ich sprzymierzeńców mająca być źródłem inspiracji oraz zachęty do poszukiwania i odkrywania drogi do bycia mądrym i świadomym rodzicem.

www.erodzina.com
Portal o tematyce rodzinnej i kobiecej z poradami m.in. wychowawczymi, prawnymi czy kulinarnymi.

www.dzieciaki.net
Serwis stworzon przez rodziców z myślą o dzieleniu się swoimi doświadczeniami.

www.wolnelektury.pl
Biblioteka internetowa legalnie dostęnymi lekturami szkolnymi.

www.legalnakultura.pl
Strona propagująca legalne źródła kultury w internecie.

www.necio.pl
Portal dla dzieci propagujący przez zabawy wiedzę o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.

www.dla-dzieci.com.pl
Portal z radami dla rodziców i propozycjami zabaw dla dzieci.

www.info.e-dziecko.eu
Portal dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Gry, zabawy, puzzle, bajki itp.