mdk fasolki nauczyciele:  Agnieszka Szymańska-Kierlandczyk
 Natalia Dymarska
wiek uczestników:   6 - 15 lat

dni zajęć:   informacje w zakładce "plan zajęć"

Zespół FASOLKI powstał w 1983 roku i nie przerwanie koncertuje, nagrywa kolejne płyty, gości na ekranach telewizorów. Założycielami zespołu są: Ewa Chotomska – niezapomniana Ciotka Klotka z kultowego już Tik-Taka, Andrzej Marek Grabowski – Profesor Ciekawski i Krzysztof Marzec, uwielbiany przez dzieci Krzyś – Pan Tik-Tak.

Siedzibą zespołu jest Młodzieżowy Dom Kultury na ul. Łazienkowskiej 7. To tu, dwa razy w tygodniu, niezmiennie we wtorki i w piątki, Fasolki spotykają się na zajęciach wokalnych i tanecznych, aż w czterech grupach wiekowych. Uczestnicy zajęć korzystają z profesjonalnie przygotowanej pracowni muzycznej oraz przestronnej sali baletowej, wyposażonej w lustra, drążki i scenę z nagłośnieniem.

Zajęcia wokalne prowadzi Natalia Dymarska – muzykolog, znakomita harfistka i nauczycielka śpiewu. Zajęcia obejmują podstawy emisji głosu, dykcji oraz prawidłowego oddychania podczas wykonywania piosenek. Ćwiczenia melodyczne z towarzyszeniem fortepianu pomagają w utrzymaniu prawidłowej intonacji. Natomiast praca z mikrofonem i ćwiczenie odpowiedniej postawy na scenie, w atmosferze wspólnej zabawy, pomaga pozbyć się tremy podczas występów.

Zajęcia taneczne prowadzi Agnieszka Szymańska-Kierlandczyk – pedagog tańca, wykładowca akademicki, choreograf i choreoterapeuta. Lekcje tańca to kompozycja wybranych technik tanecznych, pantomimy i elementarnych zadań aktorskich. Dzięki tak ułożonemu programowi zajęć dzieci oprócz świetnej zabawy, zdobywają profesjonalne przygotowanie sceniczne, niezbędne podczas licznych koncertów zespołu.

Obie nauczycielki za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz warszawskiej oświaty otrzymały Nagrodę Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.
W 2018 roku, podczas koncertu z okazji 35-lecia, zespół FASOLKI został wyróżniony Odznaką Honorową Zasłużonego dla Warszawy

• odznaka

35-LECIE ZESPOŁU FASOLKI

Aga

Agnieszka Szymańska-Kierlandczyk

Choreograf, pedagog, choreoterapeutka, absolwentka Akademii Ruchu i Tańca, a także Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Pedagogicznym i Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej w Krakowie. Ponadto ukończyła z wyróżnieniem Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także absolwentką 2-letnich podyplomowych studiów z zakresu kształcenia muzyczno-ruchowego Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Obecnie jest wykładowcą na wyżej wymienionym kierunku.

Od 22 lat prowadzi zajęcia taneczno-ruchowe i tworzy choreografię dla zespołu FASOLKI.

Współpracowała z teatrami w Warszawie i Krakowie. Współtworzyła projekty artystyczne we współpracy z Fundacją Akademii Sztuk Pięknych pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury. Obecnie tworzy choreografię do programów dziecięcych w TVP i widowisk muzycznych. Jest autorką wielu warsztatów dla młodzieży i dorosłych z zakresu arteterapii.

W 2013 i 2018 roku otrzymała Nagrodę Burmistrza Dzielnicy Śródmieście za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz oświaty warszawskiej.

natalia o

Natalia Dymarska jest absolwentką dwóch wydziałów: Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Instrumentalnego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończyła także Studia Podyplomowe „Kształcenie Głosu i Mowy” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Natalia Dymarska prowadzi zajęcia umuzykalniające z zespołem FASOLKI w Młodzieżowym Domu Kultury im. Wł. Broniewskiego. Piosenki tego zespołu znają dzieci z całej Polski, a wychowankowie Natalii Dymarskiej zdobywają najwyższe laury w konkursach piosenki dziecięcej. Na zajęciach w miłej i przyjaznej atmosferze dzieci poznają podstawy prawidłowej wymowy, poznają różne ćwiczenia dykcyjne, uczą się prawidłowej emisji głosu. Poznają zasady pracy z mikrofonem i uczą się jak bez tremy i z przyjemnością występować przed publicznością.

Natalia Dymarska jest także pedagogiem w Szkole Muzycznej im. G. Bacewicz w Warszawie, gdzie uczy gry na harfie. Jej uczennice są laureatkami wielu nagród w konkursach harfowych. Jako harfistka Natalia Dymarska od kilku lat współpracuje z orkiestrami w całej Polsce, m.in. z Filharmonią Narodową, Teatrem Wielkim Operą Narodową, orkiestrą Juventus czy z Polską Orkiestrą Radiową. Artystka koncertuje także solo i w duetach z innymi instrumentami.

W 2017 roku otrzymała Nagrodę Burmistrza Dzielnicy Śródmieście za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz oświaty warszawskiej.