KODO TYKA  nauczyciel:                Aleksandra Kośka       
   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
wiek uczestników:  
dni zajęć:  informacje w zakładce "plan zajęć"
  zajęcia w "Miasteczku Przyrody" ul. Fabryczna 1/3

 

KODO-TYKA, to zajęcia łączące kodowanie i robotykę. W tym roku szkolnym pracować będziemy między innymi w oparciu o zestawy i oprogramowanie Lego WeDo, aplikację Scratch Junior.
Z zestawów Lego WeDo wyczarować można bardzo wiele różnych, zmyślnych konstrukcji, które po zbudowaniu można zaprogramować, aby się poruszały.
Bazując na lubianych przez dzieci klockach Lego i dających wiele radości robotach, zajęcia mają rozbudzać ciekawość otaczającym nas światem. Wykorzystując to zainteresowanie dowiemy się nieco o otaczającym nas świecie. Bliższym i dalszym. Zajrzymy zarówno do stawu, aby zobaczyć jak wygląda i porusza się kijanka, jak i na powierzchnię Srebrnego Globu, aby skonstruować funkcjonalny łazik księżycowy. Zobaczymy jakiego typu budowle najlepiej sprawdzą się w terenach zagrożonych trzęsieniami ziemi -budując symulator wstrząsów oraz dowiemy się jak działają śluzy wodne, ułatwiające żeglugę śródlądową. Sprawdzimy jak skonstruować i zaprogramować wyścigówkę, aby była najszybsza.
Dowiemy się na czym polega działanie aplikacji Scratch Junior. Wykorzystując elementy programowania stworzymy animowane kartki okolicznościowe.
Zajęcia dadzą możliwość rozwijania wyobraźni i kreatywności. Budowanie robotów to doskonała okazja do ćwiczenia wyobraźni przestrzennej, zdolności manualnych i konstrukcyjnych, a programowanie ich do rozwijania umiejętności logicznego myślenia.
Dzięki pracy w małych grupach uczestnicy będą mieć okazję do wymiany pomysłów, współpracy i współdziałania.

                                                           Jak trafić na Fabryczną?    

  mapka fabryczna fabryczna m p
 Kliknij mapkę aby powiększyć  

 

 

  • IMG_6541-internet
  • IMG_7307-internet
  • IMG_7318-internet
  • IMG_7319-internet
  • IMG_8026_internet
  • IMG_8028_internet
 

 

film powstałw Pracowni montaży filmowego