lazmiglowka

 nauczyciel:

 Elżbieta Zduńczyk

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 wiek uczestników:           klasy 0-3 szkoły podstawowej
 dni zajęć:  informacji w zakładce "plan zajęć"
  zajęcia odbywają się na ul. Fabrycznej 1/3
(wejście od strony Trasy Łazienkowskiej)

 

Warsztaty matematyczno – przyrodnicze „Łamigłówka”
UCZYMY SIĘ BAWIĄC!

Zapraszamy grupy zorganizowane: klasy I, II, III, IV ze szkół podstawowych oraz starsze grupy przedszkolne na zajęcia ogólnorozwojowe, które mają na celu pobudzenie inwencji i wyobraźni dziecka oraz kształcenie umiejętności logicznego myślenia.

Wspólnie uczymy się rozwiązywać różne problemy w twórczy sposób, ćwicząc przy tym umiejętność samodzielnego porządkowania wiadomości z różnych źródeł. Uczymy się również zauważać w otoczeniu to, co może wiązać się z matematyką i spojrzeć na znane nam sytuacje nowym okiem, z matematyką w tle. 

Naszym celem jest również tworzenie warunków do rozwijania zainteresowań przyrodniczych oraz postaw proekologicznych. Wyrabianie nawyku ekologicznego życia we własnym domu oraz działanie ekologiczne w różnych sytuacjach szkolnych i pozaszkolnych. Podczas zajęć dzieci dochodzą do wiedzy drogą obserwacji i pomiaru, jak również prostych eksperymentów oraz prezentowania ich wyników. Uczą się dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych.

W czasie zajęć zachęcamy dzieci do własnej inwencji i poszukiwania różnych sposobów rozwiązania tego samego zadania. Dzieci powinny nauczyć się „uczenia”, to znaczy samodzielnego planowania i działania. Powinny nauczyć się częściowo samodzielnie znajdować odpowiedzi na nurtujące je pytania.

Na zajęciach również uczymy dzieci jak umiejętnie wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, m.in. na przykładzie wykorzystania zużytych opakowań do działalności matematycznych: mierzenie i porównywanie objętości różnych opakowań tekturowych i butelek oraz wykorzystania materiału przyrodniczego i odpadów do różnych kompozycji np.: suche bukiety, zakładki, ozdoby ze szmatek i makulatury itp.

Prowadzimy zajęcia w ogrodzie Miasteczka Przyrody na ul. Fabrycznej 1/3 oraz na terenach zieleni w okolicy MDK, a także, w miarę możliwości, na życzenie szkoły, przedszkola dojeżdżamy do dzieci. W ramach zajęć możliwa jest modyfikacja tematów zgodnie z potrzebami w zależności od wieku uczestników niektóre treści w zaproponowanych tematach mogą być pominięte lub rozszerzone. Kilka tematów przygotowano dla klas IV.

Zwracamy również szczególną uwagę na zasady bezpieczeństwa obowiązujące w danej placówce w czasie pandemii.

Zajęcia są bezpłatne.

Uzgodnienie terminów zajęć bezpośrednio u prowadzącej mgr inż. Elżbieta Zduńczyk, adres e-mail podany powyżej lub tel. 602 171 169

Tematy warsztatów do pobrania

 


  Jak trafić na Fabryczną?
 mapa fabryczna mala fabryczna m p
 Kliknij mapkę aby powiększyć