hamak 2018

nauczyciel:

Anna Stępniewska

wiek uczestników:  szkoły podstawowe
  dni zajęć:  informacji w zakładce "plan zajęć"

Proponowany program warsztatów dla szkół podstawowych wpisuje się w koncepcję edukacji architektonicznej (ang. architectural education) i przestrzennej (ang. built environment education), realizowaną na całym świecie (www.playce.org) w ramach publicznego systemu edukacji. Nasze propozycje opierają się na pierwszym polskim uznanym przez MEN programie „Dialog z otoczeniem – edukacja architektoniczna” autorstwa Zofii Bisiak, Dariusza Śmiechowskiego oraz Anny Wróbel (Stępniewskiej). Warsztaty architektoniczne są więc znakomitym uzupełnieniem programu nauczania plastyki, historii, techniki, przyrody i innych przedmiotów.

Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci i młodzieży z zagadnieniami związanymi z architekturą, zrównoważonym budownictwem, re-designem i ekologią, także w kontekście dbałości o wartości środowiska naturalnego. Chcemy wspomóc nauczycieli w kształceniu młodych, świadomych obywateli, żyjących w zgodzie z otaczającym ich krajobrazem - zarówno tym naturalnym, jak i kulturowym. Efekty naszych działań potwierdzają badania prowadzone we współpracy z MSCDN (Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli), wskazujące jednoznacznie, że tak prowadzona edukacja architektoniczna wywiera pozytywny wpływ na rozwój poznawczy dzieci i młodzieży. Na podstawie tych doświadczeń powstały również kolejne programy edukacji architektonicznej, m.in. Archi-Przygody Narodowego Centrum Kultury.

Program spotkań w ramach zajęć dla szkół (8 spotkań w roku szkolnym)

Zapraszamy do kontaktu!
prowadząca: Anna Stępniewska