MG 6539 1

Żonkilowe „Pola Nadziei” przed MDK-iem to znak, że pamiętamy o naszych sąsiadach z Solca i Powiśla, którzy zmagają się z chorobą nowotworową, a jednocześnie przypominamy, że są ludzie, którzy z nadzieją stawiają czoło tak wielkim problemom. 

2020 10 26 pakat

HMrozowska tytul

Hanna Maria Mrozowska, absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP, studiowała także rzeźbę i grafikę warsztatową.

W Żyrardowie miało miejsce artystyczne szaleństwo z zachowaniem wszelkich rygorów epidemiologicznych. XII edycja Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk, w ramach, której odbyło się Miasto Dzieci i Młodzieży z partnerstwem MDK Łazienkowska.

 

9 października 2020 r. w sali balowej MDK dzieci z Przedszkola nr 30 miały okazję posłuchać koncertu przebojów na harfę i ukulele. Skoczne rytmy i miłe uszom dźwięki pobudziły przedszkolaków do wystukiwania rytmów i klaskania. Niektórzy odważni zaczęli nawet śpiewać. Koncert bardzo podobał się młodej i nieco starszej publiczności, radośnie rozpoczynając dzień

Kochani!

Przygotowaliśmy dla Was niespodziankę.

Życzymy udanych wakacji!

 

2020 01 12 swiatelko wosp

"Światełko do Nieba"
Śródmiejski Teatr Muzyczny
WOŚP 2020

2020 01 12 WOŚP

Dziś po raz kolejny graliśmy w ramach finału WOŚP . Udało nam się zebrać około 22 000 złotych co stanowi absolutny rekord. Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim którzy przyczynili się do tego sukcesu:
Wolontariuszom (także psom), którzy kwestowali z puszkami na ulicach Warszawy,

 2019 12 31 kiermasz2 int

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY 2019 r. już za nami. Większość cudeniek przygotowanych przez naszą pracownię ceramiczną powędrowała w świat, by swym wdziękiem rozjaśniać święta. W tym roku udało się zebrać 948,50 zł, które wsparły przygotowanie świąt dla bezdomnych, organizowanych przez Wspólnotę Sant`Egidio.

2019 12 13 koncert swieta zielinska

Piękny, wzruszający, klimatyczny zimowy koncert kolęd. Giganci gitary pod okiem Agnieszki Zielińskiej. Gościnnie: wspaniała Marta Ordowska i Lena, która tanecznie i ruchowo dopingowała najmłodszych!

Od 2 do 6 grudnia uczestniczyliśmy w akcji Straży Miejskiej i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie „Świeć blaskiem z odblaskiem”. W naszym holu stanęła śródmiejska choinka pięknie przystrojona odblaskami, a FASOLKI zaśpiewały piosenkę „Błyśnij odblaskiem”, zachęcając wszystkich do noszenia odblasków, byśmy byli lepiej widoczni w ruchu drogowym. Posłuchajcie!
Fasolki, wraz z klasą 2a z SP 143, nagrały również wideoklip,