Kochani!

Przygotowaliśmy dla Was niespodziankę.

Życzymy udanych wakacji!

 

Od 2 do 6 grudnia uczestniczyliśmy w akcji Straży Miejskiej i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie „Świeć blaskiem z odblaskiem”. W naszym holu stanęła śródmiejska choinka pięknie przystrojona odblaskami, a FASOLKI zaśpiewały piosenkę „Błyśnij odblaskiem”, zachęcając wszystkich do noszenia odblasków, byśmy byli lepiej widoczni w ruchu drogowym. Posłuchajcie!
Fasolki, wraz z klasą 2a z SP 143, nagrały również wideoklip,

Czy to naprawdę lipa?

Lipa

Widzieliście, że przed MDK-iem wyrosło nam nowe drzewo? To lipa! Nasadzenia drzew na naszym osiedlu nadzoruje Zarząd Zieleni m. st. Warszawy.

Zapukało, zaszumiało, mnóstwo nasion poleciało

20 listopada w głównym budynku MDK, na ul. Łazienkowskiej 7 odbyły się po raz kolejny warsztaty muzyczne dla przedszkolaków „Podróże Roślin”.

Po raz czwarty rusza akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem”.

2019 12 02 z odblaskiem

Od 2 do 6 grudnia będzie można zerwać sobie odblask z miejskiej choinki. W wielu miejscach stolicy staną świąteczne drzewka, udekorowane odblaskowymi paskami, brelokami i zawieszkami. To już czwarty rok akcji Straży Miejskiej i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie.

 Śródmiejska choinka stoi w naszym holu. Zapraszamy po odblaski!

W ramach Galerii Rozwijania Talentów i Umiejętności, uczniowie z klasy dziennikarskiej z LO im. A. Fredry odwiedzili dziś WikiRadio.

Zaczynamy nowy sezon koncertowy!

Premierowa muzyczna uczta w wykonaniu
Natalii Dymarskiej - harfa celtycka i Łukasza Sokołowskiego - ukulele, bas odbyła się w piatek 25 października.

internet pola nadziei

21 PAŹDZIERNIKA 2019 w piękny słoneczny poniedziałek tegorocznej jesieni już po raz czwarty w historii naszego osiedla powstało żonkilowe „Pole Nadziei 2019/2020". Zasadzili je uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Szczęsną oraz p. Elżbietą Zduńczyk, która koordynowała akcję sadzenia cebulek żonkili na trawniku przed MDK-iem.

IMG 6148 naglowek

Finisaż Wystawy malarstwa i rysunku uczniów Pracowni Renaty Tuszyńskiej-Michałowskiej pt. PRACE Z TECZEK

Prezentowane prace zostały wybrane z teczek kwalifikacyjnych składanych przez młodzież na Akademię Sztuk Pięknych. 

Uczestnicy wystawy:
Zuza Michalska
Ola Ulkowska
Maja Śmietanka
Julia Marciniak

26 września, w tym roku wyjątkowo wcześniej i w teatralnej oprawie, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na scenie Teatru Palladium Burmistrz Dzielnicy Śródmieście, pan Aleksander Ferens wraz z Zastępcą, panem Pawłem Martoflem oraz Naczelnikiem Wydziału Oświaty i Funduszy Europejskich, panem Łukaszem Kasprzakiem wręczyli dyrektorom i nauczycielom śródmiejskich placówek oświatowych Nagrody Burmistrza Dzielnicy Śródmieście oraz specjalne podziękowania - wyróżnienia dla pracowników nie będących nauczycielami za niebagatelny wkład w rozwój śródmiejskiej oświaty.