weny foto film 07 internet        21 marca, w zimowej scenerii pierwszego Dnia Wiosny, MDK na Łazienkowskiej gościł laureatów konkursu fotograficznego i filmowego. Uroczyste finały konkursów zorganizowane zostały w ramach VII edycji Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów „Uwierz w siebie i pokaż, co potrafisz”, która odbywa się pod hasłem „Miłość niejedno ma imię”.

Zaproszeni goście oraz laureaci mogli obejrzeć wystawę nagrodzonych fotografii. „W zielone? Gramy!” to tegoroczny temat konkursu. Uczestnicy podczas jesiennego pleneru fotografowali place zabaw i zieleń wokół nich.
W konkursie wzięło udział 45 uczniów z 12 śródmiejskich szkół, nadesłano 226 prac. O kulisach tegorocznego konkursu fotograficznego opowiedziała pani Zofia Rajska, prezes Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Tomasz Truszkowski – koordynator konkursu. Tegoroczni laureaci mają możliwość wypożyczenia oprawionych prac i zaprezentowania ich w swoich szkołach.

Gość specjalny uroczystości pani Beata Kawka - aktorka znana z interesujących kreacji teatralnych i filmowych, opowiedziała o swoich wrażeniach z przeglądów i festiwali filmowych, szczególnie tych, prezentujących filmy nakręcone przez artystów – amatorów przy użyciu powszechnie dostępnego sprzętu. W dobie szalonego rozwoju technologii cyfrowych właściwie każdy może nakręcić film. Katarzyna Kasztelowicz – koordynator konkursu podkreśliła, że młodym artystom przede wszystkim sprawia trudność montaż filmu i zamknięcie tematu w wymaganym regulaminem czasie. Na ile udało się te problemy opanować uczestnikom konkursu można było ocenić, oglądając fragmenty nagrodzonych filmów. Widzów ujęło ciekawe i różnorodne ujęcie tematu, ale wszyscy stwierdzili, że prezentacja była za krótka. Zatem organizatorzy postanowili, że za rok zorganizują pierwszy pełny pokaz zgłoszonych filmów. I już teraz młodzi twórcy mogą doskonalić swoje umiejętności, korzystając z zajęć filmowych prowadzonych w MDK-u przez cały rok.

Statuetki WENY oraz dyplomy wręczył laureatom obu konkursów Andrzej Wyrozembski - Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu dla Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.
GRATULUJEMY wszystkim laureatom i zapraszamy za rok!

• weny_foto_film_01
  • weny_foto_film_02