Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

Drodzy uczniowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.

Kochani!

Kontynuujemy nasze wirtualne spotkania z wykorzystaniem dotychczasowych możliwości i narzędzi.

Nauczyciele, którzy prowadzą zajęcia on-line z użyciem komunikatorów internetowych, czatów, czy grup dyskusyjnych kontaktują się z Wami bezpośrednio, więc zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w czasie, jaki sobie wspólnie ustalicie.

Natomiast z propozycji i pomysłów pozostałych pracowni, dostępnych na naszej stronie w zakładce „Domowo z MDK”, mogą korzystać wszyscy, nie tylko zapisani do danej grupy zajęciowej.

Serdecznie zachęcamy, żeby oderwać się od komputera (po wykonaniu zadań szkolnych lub w czasie przerwy między zajęciami on-line) i na przykład sfotografować wszystkie cyfry lub litery ukryte w kuchni, w łazience czy w salonie, udekorować swój pokój kwitnącą magnolią, uszyć misia i świąteczną kurę dla młodszego rodzeństwa lub dla przyjaciela, powyginać ciało w rytmie hip-hop, powygłupiać się przed lustrem, robiąc śmieszne miny do Fasolkowych przebojów albo poćwiczyć chwyty na gitarze i zaprosić rodzinę na wieczorny koncert przy świecach.

To tylko niektóre z naszych propozycji, zaglądajcie więc do zakładki „Domowo z MDK”, bo każdego dnia będą czekały na Was niespodzianki.

A my czekamy na Wasze pytania, relacje, żarty czy śmieszne historie, które się Wam przydarzyły. A jeśli chcecie po prostu porozmawiać o życiu, to także jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Udostępniamy Wam służbowe adresy mailowe nauczycieli tworzone wg wzoru (bez polskich znaków): pierwsza litera imienia kropka nazwisko @mdk.waw.pl, (UWAGA! W przypadku nauczycieli z podwójnym nazwiskiem, w adresie używamy tylko pierwszego członu nazwiska!).

Czekamy na Was!
Honorata Waszkiewicz
Dyrektor MDK Łazienkowska

Znając sytuację domową po wprowadzeniu przez MEN nauczania na odległość (wielu nauczycieli MDK jest rodzicami dzieci w wieku szkolnym), realizując jednocześnie obowiązujące nas zalecenia ministerstwa i organu prowadzącego, postaramy się proponować zajęcia jak najmniej związane z siedzeniem przy komputerze, tematy pobudzające wyobraźnię, zadania, które będą chwilą relaksu, a zarazem podtrzymają pasje naszych podopiecznych i pozwolą im w trudnych momentach skupić się na tym, co kochają robić. 

Kontaktując się przez Internet, chcielibyśmy dać im poczucie, że nie zostawiliśmy ich samych i służymy pomocą, jednocześnie wspierając i motywując do samodzielnego, odpowiedzialnego zadbania o swój rozwój.

Mając też na uwadze poszukiwanie przez Państwa ciekawych i sprawdzonych propozycji, postanowiliśmy wszystkie nasze pomysły umieszczać w jednej, specjalnej zakładce stworzonej na naszej stronie www – „Domowo z MDK”. Mamy nadzieję, że będą nie tylko pomocne w rozwijaniu dotychczasowej pasji, ale też zainspirują do odkrywania nowych zainteresowań, a nawet talentów. Propozycje te publikujemy na bieżąco również na naszym profilu FB - facebook.com/mdklazienkowska

Nauczyciele prowadzący rytmikę w przedszkolach zamieszczą w zakładce ciekawe propozycje zajęć muzyczno-rytmicznych do wykorzystania przez rodziców lub starsze rodzeństwo we wspólnych zabawach z najmłodszymi. Prosimy o podzielenie się tą informacją ze znajomymi, którzy mają dzieci w wieku przedszkolnym.

Nauczyciele, którzy prowadzą z młodzieżą zajęcia on-line z wykorzystaniem komunikatorów internetowych, czatów, czy grup dyskusyjnych (zajęcia wokalne, taneczne i aktorskie Śródmiejskiego Teatru Muzycznego, warsztaty dziennikarskie, zajęcia rysunku i malarstwa) kontaktują się z uczestnikami bezpośrednio i wspólnie ustalają czas spotkań.

Informację o takiej organizacji zajęć rozsyłamy wszystkim uczniom i rodzicom na adresy mailowe podane w trakcie rekrutacji.
W razie wątpliwości, bądź pytań, prosimy kontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez formularz kontaktowy na stronie www.mdk.waw.pl

Udostępniamy również służbowe adresy mailowe nauczycieli tworzone wg wzoru (bez polskich znaków): pierwsza litera imienia kropka nazwisko @mdk.waw.pl, (UWAGA! W przypadku nauczycieli z podwójnym nazwiskiem, w adresie używamy tylko pierwszego członu nazwiska!).


Pozdrawiamy! 
Honorata Waszkiewicz
Dyrektor MDK Łazienkowska

Czas przymusowej przerwy w zajęciach szkolnych to niepowtarzalna szansa zajęcia się tym, co interesuje Was najbardziej i wyjątkowa okazja do swobodnego rozwijania indywidualnych talentów i pasji.

Do tej pory mieliśmy ogromną przyjemność towarzyszyć Wam w odkrywaniu zainteresowań, talentów i ukrytych zdolności oraz w osobistym kontakcie wspierać Was i motywować. W najbliższym czasie osobisty kontakt jest oczywiście niemożliwy, ale możemy towarzyszyć Waszym poszukiwaniom i wspierać Was w podejmowaniu prób i wyzwań, będąc w kontakcie wirtualnym.

W tym celu udostępniamy Wam służbowe adresy mailowe nauczycieli tworzone (bez polskich znaków) wg wzoru: pierwsza litera imienia kropka nazwisko @mdk.waw.pl, (UWAGA! W przypadku nauczycieli z podwójnym nazwiskiem, w adresie używamy tylko pierwszego członu nazwiska!) a na specjalnie stworzonej zakładce - DOMOWO Z MDK oraz na naszym profilu FB będziemy zamieszczać ciekawe pomysły, podpowiedzi, tematy do dyskusji do swobodnego korzystania.

Wykonując zadania zaproponowane przez szkołę, pamiętajcie, że nauką może być wszystko: malowanie, rysowanie, rzeźbienie, majsterkowanie, taniec, pomaganie w pracach domowych, zajmowanie się młodszym rodzeństwem, wyszukiwanie materiałów na interesujący temat. Oczywiście można też zajmować się pisaniem, liczeniem, robieniem prostych doświadczeń, studiowaniem fachowych źródeł etc., wszystkim, co daje radość i satysfakcję z odkrycia i samodzielnego rozwiązania problemu lub zagadki.

Jeśli pokusicie się o wykonanie pracy plastycznej, zbudowanie modelu, przeprowadzenie eksperymentu lub pracy badawczej i będziecie dokumentowali swoją pracę – nagrywając filmiki, fotografując, przygotowując opisy, plakaty czy ilustracje, możecie liczyć na pomoc i konsultacje nauczycieli MDK-u.

Uczniowie śródmiejskich szkół mogą przygotować prace na konkurs fotograficzny i filmowy lub prezentację na konkurs muzyczny bądź taneczny Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów pod hasłem „STOP! Chwila na …” (termin zgłoszeń przesunęliśmy do 10 kwietnia).
Zachęcamy do kontaktowania się e-mailowo ze swoimi nauczycielami, którzy na pewno z radością przyjmą korespondencję, nawet jeśli będą w niej tylko pozdrowienia. Nauczyciele chętnie odpowiedzą na Wasze pytania i udzielą porad, jeśli tylko zwrócicie się do nich w tej sprawie. Od niektórych nauczycieli otrzymacie od czasu do czasu e-maile, w których prześlą Wam coś miłego lub przydatnego, albo pochwalą się, co robią w czasie przymusowego oderwania od zajęć w MDK-u.

Życzymy, aby te nowe doświadczenia w uczeniu się dały Wam wiele radości i satysfakcji. Pamiętajcie też, że warto pozwolić sobie na zwyczajną nudę, bo jak historia potwierdza, ten stan sprzyja wyjątkowym odkryciom i wynalazkom.

Powodzenia!
dyrektor MDK, Honorata Waszkiewicz i wicedyrektor Tomasz Truszkowski wraz z zespołem nauczycieli

Nasza propozycja dla dzieci zdecydowanie różni się od tej proponowanej przez szkołę. Nie chodzi nam o dołożenie dzieciom kolejnych zadań do wykonania pod nadzorem i z pomocą dorosłych.

Bardzo nam zależy, by to dzieci samodzielnie wybierały tematy, jakimi będą się zajmować, poświęcając im dowolną ilość czasu i decydując o efektach. Ważne jest, by również samodzielnie dziecko zorganizowało sobie pracę. Ewentualna podpowiedź ze strony rodzica może dotyczyć aktywności, w których możecie Państwo dziecku towarzyszyć – jeśli spędzicie więcej czasu razem, to powstanie świetna okazja, by nauczyć się od Was czegoś praktycznego.

Co zrobić, jeśli dziecko nie będzie miało pomysłu, czym się zająć? Poczekać cierpliwie. Stan nicnierobienia jest dla dzieci stanem nienaturalnym, więc zapobieganie mu przez dorosłych nie ma sensu. Tym bardziej, że wszyscy w tym czasie staramy się, by skłonić dzieci do wzięcia odpowiedzialności za swoją aktywność.

Nie oczekujemy od dzieci przesyłania do MDK-u dowodów wykonania pracy, chyba że same będą chciały się pochwalić. Wtedy z przyjemnością pokażemy je na stronie www i na FB. Zależy nam, by dzieciom wybrane działania sprawiły radość i satysfakcję, by miały poczucie, wykonania czegoś pożytecznego, samodzielnego zwycięstwa, rozwikłania zagadki czy rozwiązania problemu.

W razie rodzicielskiego zaniepokojenia, wątpliwości, bądź pytań, prosimy kontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez formularz kontaktowy na stronie www.mdk.waw.pl

Pozdrawiamy!
Honorata Waszkiewicz – dyrektor MDK z zespołem nauczycieli

Z dniem 25 marca br w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, odwołujemy zajęcia dydaktyczne do dnia 11 kwietnia br.

O dalszych decyzjach będziemy informować na bieżąco.

Więcej informacji można znaleźć pod adresami:  

https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne

https://www.gov.pl/web/edukacja/wiadomosci

UWAGA!!!

W związku z decyzją o zawieszeniu zajęć w placówkach oświatowych

ELIMINACJE ŚRÓDMIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW 

zostają odwołane w zapowiadanych terminach.

O nowych terminach eliminacji, obrad jury oraz Gali poinformujemy w późniejszym terminie.

 

Plakat Gajos

Uwaga! Uwaga! Uwaga!

Z przykrością informujemy, że planowany na 12 marca br. (czwartek) wernisaż wystawy Janusza Gajosa „Fotografie” jest odwołany z powodu sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem (na prośbę artysty). Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających od 12 marca br. do 3 kwietnia br. Jeżeli sytuacja wyjaśni się w ciągu najbliższych tygodni – wtedy w dzień zakończenia wystawy odbędzie się finisaż z udziałem artysty w Galerii na Łazienkowskiej.

Informację na ten temat podamy na bieżąco.

Gorąco zapraszamy do oglądania zdjęć.

Uprzejmie informujemy, iż na wniosek Wydziału Sportu i Spraw Społecznych, w trosce o bezpieczeństwo osób starszych wszystkie zajęcia w ramach programu „Śródmieście Przyjazne Seniorom” od poniedziałku 16 marca, nie będą się odbywały aż do odwołania.
O wznowieniu realizacji programu będziemy Państwa informować.

Szanowni Państwo,

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa informujemy, że w MDK Łazienkowska zostały podjęte czynności profilaktyczne zgodne z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Osoby odpowiedzialne za utrzymanie czystości w placówce zostały zobowiązane dosystematycznego do mycia klamek i uchwytów drzwiowych, dezynfekcji blatów recepcji i sekretariatu oraz natychmiastowego uzupełniania mydła i środków higienicznych w łazienkach. Przy drzwiach wejściowych do placówki jest umieszczony płyn do dezynfekcji rąk dla wszystkich wchodzących.

Prosimy o rozważenie pozostawiania w domu dzieci z objawami jakichkolwiek infekcji lub tych, które w trakcie ferii przebywały w rejonach występowania wirusa. Do czasu opanowania sytuacji długa nieobecność na zajęciach nie będzie podstawą do skreślenia z listy uczestników zajęć.

Systematycznie sprawdzamy komunikaty WHO oraz GIS i wdrażamy zalecenia właściwych służb.

Będziemy na bieżąco informować Państwa o kolejnych podejmowanych krokach.