sfmt logo internet 1

ORGANIZATORZY:
Urząd Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy
Młodzieżowy Dom Kultury im. Wł. Broniewskiego w Warszawie
zapraszają uczniów śródmiejskich szkół do udziału
w organizowanym pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście

ŚRÓDMIEJSKIM FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW 2019/2020
„Uwierz w siebie i pokaż, co potrafisz…”

W tym roku namawiamy Was, by trochę zwolnić. Zaproście publiczność w miejsca poza codzienną pogonią. Może to będzie coś radosnego albo zabawnego,

a może coś ważnego, o czym wszyscy zapominamy? Może to będzie miejsce, gdzie spędzilibyście czas, gdybyście mogli decydować o Waszym dniu? W tym roku dla uczestników wszystkich naszych konkursów festiwalowych, czyli muzycznego, tanecznego, filmowego i fotograficznego wybraliśmy wspólny temat:

„STOP! Chwila na…”

Od 2 do 6 grudnia uczestniczyliśmy w akcji Straży Miejskiej i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie „Świeć blaskiem z odblaskiem”. W naszym holu stanęła śródmiejska choinka pięknie przystrojona odblaskami, a FASOLKI zaśpiewały piosenkę „Błyśnij odblaskiem”, zachęcając wszystkich do noszenia odblasków, byśmy byli lepiej widoczni w ruchu drogowym. Posłuchajcie!
Fasolki, wraz z klasą 2a z SP 143, nagrały również wideoklip,

Czy to naprawdę lipa?

Lipa

Widzieliście, że przed MDK-iem wyrosło nam nowe drzewo? To lipa! Nasadzenia drzew na naszym osiedlu nadzoruje Zarząd Zieleni m. st. Warszawy.

renifer3

Serdecznie zapraszamy 10 grudnia 2019 r. o godz. 17.30 na Rodzinne Warsztaty Patchworkowe z Anną Karcz.

Zaprojektujemy i uszyjemy ozdoby świąteczne, które będą wspaniałym prezentem pod choinką.

Zapisy na warsztaty w sekretariacie

WYSTAWA internet

Nowa zbiorowa wystawa już od 18 listopada br. Silna reprezentacja zdolnych artystów, różne perspektywy i punkty widzenia.
TYTUŁ: NAGŁA WYSTAWA
Od poniedziałku ekspozycja otwarta dla odwiedzających.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE do GALERII MŁODYCH TWÓRCÓW ŁAZIENKOWSKA.
Wernisaż mikołajkowy: 6 grudnia br. o godz. 19.00
Wystawa potrwa do 28 grudnia br.
Kurator Wystawy: dr Krzysiek Ćwiertniewski
CZUJCIE SIĘ ZAPROSZENI!

ŚTM nie tylko coraz wyżej podnosi poziom artystyczny swoich produkcji, ale stawia również na edukację u podstaw. W tym roku w ramach swojej działalności pedagodzy i realizatorzy "Śródmiejskiego" ruszają z nową propozycją rozwijania młodych talentów, skierowaną do uczniów warszawskich szkół w wieku 14-18 lat.

2019 11 13 stm logo

ZAJĘĆ WOKALNYCH „ Rythm&Sing!
Zaczynamy! Zajęcia wokalne dla trochę starszych dzieci (9-17 lat) marzących o wspólnym śpiewaniu różnego repertuaru.

Będziemy spotykać się w środy, w godzinach 17 – 18.35

„Patchworkowe przydasie – z tkaniną przez świat”
Zapraszamy na nowe zajęcia (dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat) – we wtorki, w godz. 15.00-18.20

(bardziej precyzyjnie określimy czas trwania zajęć, po zebraniu grupy).
Wstępne zapisy w sekretariacie, a po potwierdzeniu, zapisy poprzez system rekrutacyjny.
Zajęcia poprowadzi pani Ania Karcz, autorka patchworkowej wystawy w naszej galerii, której nie da się zapomnieć.

zimowisko www internet

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą obozu zimowego Camp'Art 2020

ksiazka internet

19 września, o godz. 18.00
w Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Łazienkowska 7 w Warszawie,

odbędzie się niecodzienne spotkanie z Moniką Chodorowską, autorką książki „Struny pragnień”, wydawnictwo „Lucky”.

książka porusza tematy:

• wychowania dzieci z autyzmem,
• zdrowego rodzicielstwa bez zatracania samego siebie,
• własnych i cudzych granic,
• problemów i porozumienia w małżeństwie,
• lęków i frustracji w wychowywaniu dzieci,

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Bulicz-Kasprzak, autorka uznanych publikacji.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa ilustracji do książki autorstwa Agnieszki Lepianki-Pawlikowskiej.