PILNE!!!

lato w miescie 2018 300 143

Serdecznie zapraszamy  na  AKCJĘ LATO W MIEŚCIE

Zapraszamy na zajęcia przygotowane przez nas w ramach akcji "LATO W MIEŚCIE 2018" Zajęcia tradycyjnie odbywać się będą przez dwa tygodnie wakacji (od 20.08 do 31.08.2018 r. w godz. 10.00-11.30 i 12.00-13.30). Przygotowaliśmy ciekawą ofertę dla zorganizowanych grup uczestników (zapisy przyjmujemy od koordynatorów akcji w placówkach organizujących dzienny pobyt dzieci i młodzieży w ramach akcji "LATO W MIEŚCIE 2018") i indywidualnych, którzy chcą uczestniczyć w zajęciach.

Uczestnicy indywidualni, którzy zechcą uczestniczyć w wybranych zajęciach podczas akcji "Lato w mieście", proszeni są o wypełnienie karty uczestnika zajęć.

Historia MDK 2017

 Historia MDK

 

W 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, współorganizatorzy wolontariackich działań na Solcu Anioły są wśród NAS obchodzą skromny jubileusz 10-lecia swojego istnienia, w tym piątą edycję Festiwalu Sąsiedzkiego Wespół w Zespół dla Solca. Tegoroczny Festiwal trwał od 10 maja do 30 czerwca 2018 i był poświęcony sąsiedzkiemu pomaganiu.
Wspólnie zachęcaliśmy do wolontariatu w bibliotekach osiedlowych i instytucjach kultury.

Mieszkanki Solca i Powiśla przy współpracy z MAL-MDK przy ul. Fabrycznej 1/3 organizują budowę sąsiedzkiej sieci wsparcia pod nazwą „Sąsiedzi Sąsiadom”, która ma na celu wspieranie osób zależnych w najbliższej okolicy (blok, osiedle, dzielnica).
Zadania:
Wolontariusze, którzy towarzyszą osobom zależnym (starszym, z niepełnosprawnościami) i ich rodzinom.
Ich zadaniem jest odwiedzanie sąsiada w miarę jego chęci i potrzeb, wspólny spacer, rozmowa, drobne zakupy, pomaganie w rozwiązywaniu bieżących problemów, , pomoc w kwestiach urzędowych czy zabiegach higienicznych lub po prostu obecność i uśmiech.

2018 01 03 SPAMALOT

TO JUŻ DZIŚ!

SPAMALOT WYSTARTUJE RÓWNO O 19.00!

TEATR PALLADIUM, ZŁOTA 9, WARSZAWA 2018

BĘDZIE SIĘ DZIAŁO....
MIESIĄCE CIĘŻKIEJ PRACY, POTU, ŁEZ, ŚMIECHU, WYRZECZEŃ, DOSKONALENIA SWOICH UMIEJĘTNOŚCI POD OKIEM ŚWIETNYCH ARTYSTÓW.

EFEKT DZIŚ WIECZOREM...... WSTRZYMUJEMY ODDECHY!

 MG 3416naglowek internet

Tak bawiliśmy się podczas turnieju, zobacz jak było! 

walizka
4 czerwca 2018 r o godz. 19.00 na Scenie Łazienkowska wystąpił Teatr Tańca CZO z premierą spektaklu "Walizka nie moich wzruszeń" w choreografii Anny Gwarek.
Przyjęty został bardzo gorąco - pomimo iż w spektaklach tanecznych nie ma zwyczaju bisowania, ulegliśmy prośbom publiczności i powtórzyliśmy jedna ze scen. Każdemu życzymy takiej publiczności.

czolowka bieg

ZATRZYMAJ SIĘ!

Już po raz piąty w ramach V Festiwalu Sąsiedzkiego Wespół w Zespół dla Solca Technikum Budownictwa i Architektury nr 1, przy wsparciu MDK zorganizowało Bieg Integracyjny „Zatrzymaj się”.

35-lecie ZESPOŁU FASOLKI!
KONCERTY, NAGRODY, LISTY,
MOC ŻYCZEŃ DLA ZESPOŁU:)))

Gratulacje Fasolki internetOdznaka Fasolki 2odznaka Fasolki 3

2018 06 09 truskawka

Tak, bawiliśmy się podczas Święta Truskawki :-)  zobacz tutaj

W upalną sobotę, 9 czerwca, w naszym Miasteczku Przyrody na ul. Fabrycznej 1/3 w miłym cieniu drzew celebrowaliśmy doroczne "Święto Truskawki". W tym roku szczególnie uroczyście, bo imprezę objął patronatem Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy – Pan Krzysztof Czubaszek, a Zarząd Dzielnicy ufundował profesjonalną scenę z nagłośnieniem oraz upominki dla dzieci.