W 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, współorganizatorzy wolontariackich działań na Solcu Anioły są wśród NAS obchodzą skromny jubileusz 10-lecia swojego istnienia, w tym piątą edycję Festiwalu Sąsiedzkiego Wespół w Zespół dla Solca. Tegoroczny Festiwal trwał od 10 maja do 30 czerwca 2018 i był poświęcony sąsiedzkiemu pomaganiu.
Wspólnie zachęcaliśmy do wolontariatu w bibliotekach osiedlowych i instytucjach kultury.

Opowiadaliśmy o pracy opiekunek parafialnych, które od 30 lat niosą pomoc osobom starszym
w parafii św. Trójcy. Zbieraliśmy nakrętki w ramach stałej akcji ekologiczno-charytatywnej. Zachęcaliśmy do odwiedzania samotnych seniorów w ich domach na naszym osiedlu i w Domu Towarzystwa Przytułku im. św. Franciszka Salezego. Przez dwa miesiące tworzyliśmy wspólnie instalację przestrzenną „Sieci Pomocy". W festiwalowym programie były, jak zawsze, pikniki, koncerty, wykłady, spacery połączone ze zwiedzaniem soleckich zabytków, a nawet festiwal kulinarny „Smaki Azji i Pacyfiku".
Podczas tegorocznego Festiwalu zostało otwarte Miejsce Aktywności Lokalnej w Miasteczku Przyrody przy ul. Fabrycznej, które będzie całorocznie służyć sąsiedzkiej społeczności. Nadal pozostaje otwarte zaproszenie do wspólnego przygotowania w październiku-listopadzie 2018 r. gry miejskiej z harcerzami z Pomarańczarni i Szkoły Podstawowej nr 29, których szkoły obchodzą w tym roku 100-lecie swojego istnienia, podobnie jak Technikum Budowlane i parafia Matki Bożej Częstochowskiej. W sobotę 30 czerwca 2018 odbędzie się ostatnie wydarzenie w ramach V Festiwalu Sąsiedzkiego Wespół w Zespół dla Solca, czyli wolontariacki piknik międzypokoleniowy.
Za wspólnie spędzony czas serdecznie dziękujemy Sąsiadom z Solca i Powiśla. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego Festiwalu za ich obecność i dzielenie się własnymi wspomnieniami :)


Zapraszamy także do całorocznej akcji NAKRĘĆ się na POMOC i na warsztaty w Sąsiedzkiej Akademii Pomagania :)

KONTAKT: <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;, <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
Facebook: Wespół w Zespół dla Solca, Anioły są wśród NAS, Sąsiedzi Sąsiadom