2014 12 25lat 06m

Śródmiejski Teatr Muzyczny działa w Młodzieżowym Domu Kultury na Łazienkowskiej od września 2009 r. Do zespołu wokalno-tanecznego zapraszamy przede uczniów śródmiejskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w tym uczestników wszystkich edycji Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów. W każdym z sezonów działa w zespole około 40 osób, młodych, utalentowanych wokalnie, aktorsko i tanecznie, w których drzemie pragnienie postawienia pierwszych kroków na profesjonalnej scenie i spróbowania swoich sił w wielkim, muzycznym przedsięwzięciu. Dla wielu z nich takie wyzwanie jest najpoważniejszym w dotychczasowym życiu.

Zespół od początku swojej twórczości współpracuje ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS, pielęgnując zasady prawa autorskiego i wspierając hasło "legalna kultura". Podkreślamy tym samym profesjonalizm przygotowania każdej produkcji już w momencie wyboru tytułu i legalizacji wystawienia. W myśl tych zasad nawiązaliśmy udaną współpracę ze światowej sławy agencjami reprezentującymi autorów wielkich hitów muzycznych: MTI New York, The Really Useful Group Ltd. London, The Rodgers & Hammerstein Organization.

 

KADRA

Kadrę Śródmiejskiego Teatru Muzycznego tworzą wybrani pedagodzy pracujący w Młodzieżowym Domu Kultury oraz współpracujący z zespołem artyści. Wszyscy są znakomitej klasy specjalistami w dziedzinie teatru muzycznego. Ze względu na zróżnicowanie repertuaru i ciągłe potrzeby odkrywania nowych scenicznych możliwości również zmienia się grono współpracujących osób.

Pion artystyczny

Antoniusz DIETZIUS
kierownictwo artystyczne, reżyseria, elementy scenografii

Anastazja SIMIŃSKA
przygotowanie wokalne solistów i chóru ( do czerwca 2016 roku Izabela TOMASZEWSKA)

Anna GWAREK
choreografia

Współpraca

Marcin RIEGE, Jacek HAJNRYCH
kierownictwo muzyczne

Elżbieta KOSSAKOWSKA, Andrzej SZATYŃSKI
scenografia

Agata WALINOWICZ, Małgorzata EJMOCKA, Dorota SADURSKA, Małgorzata WÓJCICKA,
Adrian ZWIERZCHOWSKI, Andrzej SZATYŃSKI, Maciej KRAJEWSKI
kostiumy

Anna IDZIKOWSKA, Daria KRZEMIEŃ, Małgorzata EJMOCKA
charakteryzacja

Tomasz PISZCZEK, Adrian MAZREK
fryzury

Marcin ŻAK, Piotr KULBICKI
reżyseria dźwięku

Aleksandra KOŚKA, Tomasz JANISZEWSKI, Włodzimierz SOKOŁOWSKI
reżyseria oświetlenia

Andrzej BANACH
współpraca produkcyjna, rekwizyty, efekty pirotechniczne

Piotr LEITNER
pracownia konstrukcji stalowych

Teodor DRABIK, Jarosław DERSZNIAK
pracownia stolarska

Katarzyna ŚWIDER-KĘDZIOR, Karol JANKIEWICZ
grafika

Katarzyna KASZTELOWICZ, Karol JANKIEWICZ
multimedia

Tomasz TRUSZKOWSKI
dokumentacja fotograficzna

Marta OLBRYŚ
public relations

Aleksandra KOŚKA
kierownictwo produkcji

 

SPEKTAKLE

sezon I  "LATO MIŁOŚCI"
Musical autorski. Dwadzieścia utworów muzyki rockowej przełomu lat 60/70 na tle polskich wydarzeń roku 1968. Premiera na scenie Klubu Garnizonowego GRUNWALD oraz Teatru ROZMAITOŚCI.

sezon II  "MUSIC ALL THE TIME"
Spektakl muzyczny w oparciu o trzy tytuły światowego musicalu: "Evita", "Rudolf - Afera Mayerling" oraz "Szachy". Premiera na scenie Centralnego Basenu Artystycznego.

sezon III  "SIEDZIELIŚMY NA DACHU CZYLI RZECZ CHYBA O MIŁOŚCI"
Spektakl piosenki aktorskiej z polskimi utworami dwudziestolecia międzywojennego. Premiera na Scenie ŁAZIENKOWSKA. Spektakl wystawiany gościnnie m.in. na dużej scenie Strefy Kibica w trakcie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

sezon IV  "JESUS CHRIST SUPERSTAR"
Pierwsza produkcja światowego tytułu we współpracy z agencją The Really Useful Group Ltd. London. Światowej sławy rock-opera Andrew Lloyda Webbera realizowana we współpracy z chórem LXXV LO im. J. III Sobieskiego. Premiera na scenie Teatru PALLADIUM wystawiana m.in. na warszawskiej Starówce oraz gościnnie w Kościele św. Boromeusza w Żyrardowie w ramach Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk Miasto Gwiazd.

sezon V  "GREASE" jubileusz 5-lecia
Światowy hit teatru muzycznego, rock&rollowa komedia będąca pierwowzorem słynnego filmu z Johnem Travoltą i Olivią Newton-Jones. Prawie pięćdziesięcioosobowa obsada oraz najważniejszy element musicalu, kultowy cadillac. Spektakl pod patronatem artystycznym Beaty Kawki oraz Film Factory Studio. Premiera na scenie Teatru PALLADIUM.

sezon VI  "MISS SAIGON" SCHOOL EDITION
Największe wydarzenie Śródmiejskiego Teatru Muzycznego oraz polskiej młodzieżowej sceny musicalowej. Pierwsza polska wersja "scholl edition" światowego musicalu realizowana we współpracy z agencją MTI Shows New York. Wielkie, kultowe widowisko musicalowe ze słynną sceną lądowania helikoptera na dachu amerykańskiej ambasady w Saigonie. Premiera na scenie Teatru STUDIO.

sezon VII  "SKRZYPEK NA DACHU"
Światowej sławy klasyka teatru muzycznego. Jeden z najpopularniejszych spektakli musicalowych na świecie. Spektakl realizowany pod Patronatem Honorowym Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha. Premiera na dużej scenie Teatru WSPÓŁCZESNEGO.

sezon VIII  "FOOTLOOSE" premiera 2017
Musicalowy hit powstały w oparciu o kultowy film z 1984 roku z Kevinem Baconem w roli głównej. Roztańczony, pełen znakomitych hitów spektakl realizowany we współpracy z Agencją The Rodgers & Hammerstein Organization London. Planowana premiera, czerwiec 2017. 


Już w 2019 roku jubileusz 10-lecia Śródmiejskiego Teatru Muzycznego, w ramach którego odbędzie się premiera jednego z największych hitów muzycznych drugiej połowy XX wieku. Informacje wkrótce!

 

SCENA DRAMATU

W ramach działalności Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w 2012 roku powstała Scena Dramatu, która zainaugurowała działalność Sceny ŁAZIENKOWSKA w Młodzieżowym Domu Kultury im. Wł. Broniewskiego. Wybrani soliści zespołu musicalowego oraz zaproszeni do współpracy angażują się w produkcje małych form teatralnych oraz okazjonalnych koncertów musicalowych.
W ramach Sceny Dramatu powstały takie spektakle jak "Kynolog w rozterce" Mrożka, "Łysa Śpiewaczka" Ionesco, autorskie projekty Antoniusza Dietziusa, jak "Kochankowie z ulicy Kamiennej. Osiecka" czy "17:44 przesłuchanie" o tematyce Powstania Warszawskiego. Co roku zespół Śródmiejskiego Teatru Muzycznego prezentuje nową odsłonę koncertu musicalowego "MUSICAL LIVE SHOW".

 

PROMOCJA

Śródmiejski Teatr Muzyczny od kilku lat promowany jest przez znane warszawskie portale informacyjne wspierające instytucje kultury oraz media społecznościowe. O działalności naszego zespołu co rocznie usłyszeć można m.in. na antenie uniwersyteckiego Radia KAMPUS. Od 2015 roku Śródmiejski Teatr Muzyczny wspierany jest również przez oddział warszawski TVP. O premierach zespołu i planach na przyszłość widzowie mogli usłyszeć w porannym programie na żywo "Witaj Warszawo" oraz w krótkich reportażach emitowanych  w wydaniach "Kuriera". TVP zrealizowała również dłuższy reportaż pt. "MISS SAIGON" o produkcji pierwszej polskiej wersji musicalu "school edition" emitowany po raz pierwszy 31 grudnia 2015 roku.
Wszystkie informacje dotyczące repertuaru i wydarzeń umieszczone są na stronie facebook.pl Śródmiejskiego Teatru Muzycznego oraz na fanpagach realizowanych produkcji.