2019 01 21 M Niemen Zderzak

21 stycznia w Galerii Łazienkowska odbyło się spotkanie z fotografką Małgorzatą Niemen związane z jej wystawą „Oj, dzieje się, dzieje!”, która można oglądać do 8 lutego br. Artystka oprowadziła uczestników spotkania opowiadając im codzienne-niecodzienne historie powstawania poszczególnych fotografii.

„Tematy leżą na ulicy, to czego nieraz nie dostrzegamy, ma swoją siłę, może stać się interesujące, metaforyczne, symboliczne - to może być połamane krzesło, cebulka w kołderce, zbity kubek, obdrapana ściana…Piękno można odnaleźć w brzydocie, w chroopowatości, nie wszystko musi być takie gładkie i wymuskane” - opowiadała autorka. Mogliśmy zobaczyć na prezentacji zdjęcia z innych projektów p. Małgorzaty, m.in. z wystawy „Czesław Niemen w obiektywie żony”. Autorka opowiadała także o studiowaniu fotografii, o uważności patrzenia na codzienność, o świetle, o pasji, o ważności detalu i artystycznych inspiracjach. Spotkanie rozpoczęło się mini-koncertem młodej, bardzo utalentowanej wiolonczelistki - Katarzyny Dudzińskiej - laureatki wielu konkursów muzycznych.

• _MG_4270
  • _MG_4274