Młodzieżowy Dom Kultury im. Wł. Broniewskiego
LVIII LO im. K.K. Baczyńkiego
Technikum Budownictwa i Architektury nr 1

2017 01 wosp

15 stycznia 2017 roku w MDK przy ulicy Łazienkowskiej, przy współpracy z LVIII LO im. K.K. Baczyńskiego i Technikum Budownictwa i Architektury nr 1 już po raz czwarty zorganizowaliśmy Sztab Powiśle. Sztab działał w ramach 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagrała tego dnia w całym kraju.

Jak co roku pierwszymi gośćmi, którzy pojawili się w naszych progach były dzieci. To dla nich przygotowaliśmy pierwsze atrakcje. Dzieci pod czujnym okien nauczycieli i instruktorów mogły grać w gry sportowe, pokonywać tory przeszkód, tańczyć i malować wspólny obraz. Korytarze MDKu opanowały bajkowe postacie: Kubuś Puchatek, Król Julian oraz Scooby Doo, z którymi chętni mogli zrobić sobie zdjęcia.

W Galerii Młodych Twórców „Łazienkowska” podziwiać można było wystawę „Kopia z ręki mistrza” ze zbiorów szkolnej galerii sztuki 99 Gimnazjum STO na Bemowie. Gościliśmy również przedstawicieli gimnazjum, którzy oprowadzali po swojej wystawie.

Zmęczeni uczestnicy wraz z rodzicami siadali w naszej sztabowej kawiarence i posilali się pysznymi ciastami przygotowanymi specjalnie na tę okazję przez społeczność szkolną LVIII LO im. K.K. Baczyńskiego. Inni wyciszali się biorąc udział w loterii lub robiąc zakupy w sklepiku pracowni ceramiki Krakle.

Po udanym poranku młodzi goście naszego sztabu zasiedli na widowni koncertu, w którym mogli podziwiać: pokaz flamenco w wykonaniu młodych tancerek ze Szkoły Tańca Flamenco „Triana”, popisy taneczne MDKowych grup hiphopowych: Roe Kiddiz oraz Roe Dance Crew, oraz wsłuchać się w piosenki podczas koncertu zespołu Fasolki. W czasie wzruszającego zakończenia koncertu pani Ewa Chotomska podarowała na loterię książki własne i swojej mamy Wandy Chotomskiej opatrzone dedykacjami i autografami autorek.

Po koncercie dla najmłodszych sztabową scenę opanowała młodzież z LO im. K.K. Baczyńskiego i Technikum Budownictwa i Architektury, która zorganizowała Talent Show „Młode Talenty z Górnośląskiej”. Zabawa była rewelacyjna.

Zgodnie z tradycją finałem działalności naszego sztabu, oprócz skrupulatnego zliczania zawartości puszek, było nasze musicalowe światełko do nieba: „Musical Live Show 2017” w wykonaniu Śródmiejskiego Teatru Muzycznego i Projektu Proscenium.

Cel, który stawiamy sobie od drugiego finału organizowanego w MDKu, aby zebrać dla orkiestry większą kwotę niż poprzednio, również w tym roku udało się zrealizować. Do WOŚPu przekazaliśmy tym razem 12 532,71zł!!