bartoszewski internet

Zapraszamy na 8 marca w Dzień Kobiet o godz. 17.00 na 99.urodziny prof. Władysława Bartoszewskiego - "Bartoszewski i rodzaj żeński".
Pomysłodawca urodzin i jeden z zacnych prowadzących to Artur Wolski, kultowa postać kulturalnego życia Warszawy!

Zobaczcie i bądźcie z nami!

Link do transmisji: https://youtu.be/NWhN4_g4gEE
Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/3rtPIyt5N

plakat istota 500

„Istota emocji” jest zbiorem obrazów chromoterapeutycznych, wspomagających procesy zarządzania inteligencją emocjonalną.
Głównym motywem jest barwa (chroma z greckiego - kolor), która „zapakowana” w szczeliny płótna i geometrię wytwarza energię wpływającą na ludzką psychikę i fizykę.

Z radością informujemy, że kiermasz świąteczny organizowany przez MDK „Łazienkowska” już tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia, tym razem zakończył się zebraniem kwoty 1598,6 zł.

Jak co roku zbiórka wsparła działania wspólnoty Sant'Egidio, która przygotowuje święta dla bezdomnych. Cieszy nas również, że prawie wszystkie ozdoby wystawione na kiermaszu przez pracownie MDK spotkały się z Państwa zainteresowaniem.

2021 01 11 podziekowania

canon

plakat wystawa weronika internet

Weronika Mliczewska (Veroetnika)

,,Element" to zbiór czarno-białych fotografii podrożniczki i antropolożki Weroniki Mliczewskiej zabierających nas w serce kontaktu z Matką Ziemią. To podróż po kontynentach i plemiennych historiach.

Szanowni Państwo,

MDK Łazienkowska proponuje grupom zorganizowanym oraz uczestnikom indywidualnym zajęcia organizowane w ramach akcji "Zima w mieście".

W tym roku zapraszamy na zajęcia:

Filozoficzno-kulturowe
Fotograficzne
Matematyczno-przyrodnicze
Patchwork
Plastyczne
Przyrodnicze
Wokalne
Wokalno-rytmiczne

Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA! Zajęcia prowadzone są wyłącznie dla dzieci uczęszczających do klas I-IV szkół podstawowych. Pierwszeństwo w zajęciach przysługuje grupom zorganizowanym. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Drodzy uczestnicy zajęć,

W związku z tym, że większość z Was pozostanie podczas ferii w domach część naszych pracowni będzie prowadzić zajęcia, w których uczestniczycie w ciągu roku szkolnego.
W czasie ferii będą działać pracownie:

Architektura, dekorowanie i projektowanie - Elżbieta Kossakowska
Campanello - Magdalena Smolińska
Ceramika - Agnieszka Lepianka-Pawlikowska
Fotografia - Tomasz Truszkowski
Gitary - Agnieszka Zielińska
Grupa warsztatowa Śródmiejskiego Teatru Muzycznego - Anna Gwarek, Kaja Mianowana
Kodotyka - Aleksandra Kośka
Montaż filmowy - Katarzyna Kasztelowicz
Patchwork - Anna Karcz
Plastyka - Iwona Antos
Rzeźba, malarstwo - Hanna Mrozowska
Rysunek i malarstwo oraz historia sztuki - Renata Tuszyńska
Rythm & Sing - Sylwia Jedynecka

Uwaga! Zajęcia wyłącznie dla dotychczasowych uczestników będą odbywać się w wybranych dniach i zmienionych godzinach. Prosimy o kontaktowanie się bezpośrednio z nauczycielami w celu ustalenia konkretnych terminów zajęć.

Zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia

wyśpiewanych przez Fasolki

życzą

Pracownicy MDK Łazienkowska oraz Dzieci i Młodzież wraz z Rodzicami

;

muz. Krzysztof Marzec

sł. Ewa Chotomska

„Za kilka dni, gdy spadnie śnieg,

zapłonie pierwsza gwiazdka,

spotkamy się, by spędzić czas

w rodzinnych ciepłych gniazdkach.

Usiądziemy przy stole pod choinką iglastą,

wszystkie świeczki zapłoną, będzie ciepło i jasno.

Przez jakiś czas zostanie w nas

świąteczny zapach ciasta,

by tak jak ptak, gdy minie rok

w rodzinne wrócić gniazda.

Gdy zaświeci choinka, odnowimy wspomnienia,

łamiąc kruchy opłatek wypowiemy życzenia.”

plakat nowy brzychcy

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY IM. WŁ. BRONIEWSKIEGO W WARSZAWIE
ogłasza w roku szkolnym 2020/2021
STYPENDIUM ARTYSTYCZNE IM. ADAMA BRZYCHCEGO
Adam Brzychcy (1943-2015) - wieloletni nauczyciel plastyki oraz rysunku i malarstwa w Młodzieżowym Domu Kultury im. Wł. Broniewskiego w Warszawie. Wspaniały pedagog, wychowawca dzieci i młodzieży, który z wyjątkowym wyczuciem wspierał ich artystyczne talenty, zachęcał do poszukiwań, do rozwijania swoich pasji, realizowania pomysłów i marzeń. Wiedział na co każdego wychowanka stać i odpowiednio wysoko stawiał poprzeczkę. Wspierał, pomagał, udzielał korekt w taki sposób, że od razu pobudzał kreatywność i wyobraźnię każdego ucznia.

plakat wystawy

Wystawa malarstwa i rysunku, Alicji Antoszczyk, Anny Wolskiej, Marty Tryczyńskiej w MDK "Łazienkowska". Opiekun artystyczny Renata Tuszyńska-Michałowska.

canon

Mamy przyjemność przekazać Wam dobre wieści, że firma CANON została Partnerem sztabu WOŚP na Łazienkowskiej. Już w piątek 11 grudnia rozpoczeliśmy przygotowania do wystawy Weroniki Mliczewskiej -  antropolożki, podróżniczki, autorki książki "Na początku jest koniec", której przepiękne czarno-białe zdjęcia, zostały wydrukowane przez firmę CANON.