Kochani Uczestnicy, Szanowni Rodzice

Od 5 maja, od godziny 12.00 rozpoczynamy zapisy na zajęcia dla wszystkich, którzy chcą kontynuować przygodę z MDK Łazienkowska w kolejnym roku. Kandydat kontynuujący to uczestnik, który w roku szkolnym 2020/2021 brał udział w zajęciach organizowanych w naszej placówce i chce się ubiegać o przyjęcie na takie same zajęcia lub zajęcia różniące się tylko poziomem zaawansowania.

Aby zapewnić sobie miejsce na zajęciach w kolejnym roku szkolnym należy:

1. Zarejestrować się w miejskim systemie rekrutacji na stronie: warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl i wypełnić wniosek, wybierając tylko te zajęcia, na jakie się do tej pory uczęszczało.

2. Po zakończeniu rejestracji pobrać i wydrukować deklarację kontynuacji.

3. Podpisaną przez rodziców/opiekunów prawnych lub przez pełnoletniego kandydata deklarację kontynuacji złożyć osobiście w sekretariacie lub przesłać czytelny skan na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do 13 maja do godziny 19.00.

Uwaga! System rekrutacyjny dla kandydatów kontynuujących będzie działał do 13 maja (czwartek) do godziny 16.00!

Sekretariat placówki czynny w godzinach: 10.00 - 16.00

Prosimy o zwracanie uwagi na nazwy grup i nie zapisywanie się do grup naborowych. W przypadku wątpliwości prosimy kontaktować się z nauczycielami prowadzącymi zajęcia.

Czekamy na Was i zachęcamy do kontynuacji zajęć!

laureatki konkursu   Doroty Wirowskiej

Nasi uczestnicy z pracowni architektury i projektowania, prowadzonej przez Elżbietę Kossakowską, wzięli udział w XI edycji projektu edukacyjno-kulturowego "Nie ma muru na Muranowie" pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st.Warszawy. Na konkurs przysłano aż 229 prac!

Ogromnie cieszymy się z sukcesów naszych młodych artystek i gratulujemy zajęcia I miejsca Magdalenie Krajewskiej, zajęcia II miejsca Dorocie Wirowskiej oraz wyróżnienia: Zofii Skubacz i Alicji Żak.

2021 03 29 grafika konkurs

O CZYM?

O komunikacji wizualnej.

CO TO JEST?

Komunikacja wizualna to jedna z podstawowych form komunikacji społecznej we współczesnym świecie. Wszyscy uczestniczymy w niej na co dzień. To przekazywanie odbiorcom informacji i komunikatów za pomocą obrazu dzięki wykorzystaniu różnych mediów, na przykład prasy, książek, plakatów, telewizji, internetu, prezentacji multimedialnych, a nawet opakowań produktów.

PO CO MI TO?

• Przyda Ci się w sytuacji zdalnego nauczania i konieczności przygotowywania prac domowych w formie elektronicznej.
  • Dowiesz się, jak skutecznie komunikować się z innymi i jak odczytywać komunikaty wizualne w sztuce i w codziennym życiu.
  • Nauczysz się tworzyć czytelny komunikat wizualny, bo poznasz zasady projektowania graficznego kompozycji płaskiej.
  • Zaprezentujesz swoją pracę na wystawie w Galerii Młodych Twórców „Łazienkowska”.
  • Mówi się, że będą też przyznawane nagrody… Ale to chyba nie jest najważniejsze, prawda?

GDZIE?

MDK na Łazienkowskiej 7

KTO PROWADZI?

Katarzyna Świder-Kędzior – projektant grafiki użytkowej i artystycznej. W MDK-u na Łazienkowskiej prowadzi pracownię ceramiczną „Krakle” oraz warsztaty komunikacji wizualnej. Kiedy tylko ma czas, rzeźbi, lepi, maluje i podróżuje.

I co? Jasne, wchodzisz w to! Zaraz, zaraz, przeczytaj jeszcze REGULAMIN i zaproś również swojego NAUCZYCIELA na warsztaty:)

Regulamin do pobrania

Karta zgłoszenia do pobrania

sfmt logo internet 1

ORGANIZATORZY:
Urząd Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy
Młodzieżowy Dom Kultury im. Wł. Broniewskiego w Warszawie
zapraszają uczniów śródmiejskich szkół do udziału
w organizowanym pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście

XIV ŚRÓDMIEJSKIM FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW 2020/21
pod hasłem:

3 - 2 - 1 - WRACAMY!

Wracamy i zapraszamy, byście mimo trudnego czasu podzielili się z nami Waszymi pasjami na tegorocznym Festiwalu. Proponujemy cztery obszary działań artystycznych, w jakich możecie się sprawdzić:

• muzyka (śpiew lub gra na instrumentach muzycznych)
• taniec
• fotografia
• film

Startować można w jednej lub kilku dziedzinach.

Więcej informacji na temat konkursów XIV ŚFMT

IMG 8889 internet

Wśród oferty naszych warsztatów dla klas 0-III szkół podstawowych pojawił się nowy cykl zajęć - „Poznajemy tajemnice obrazów", które podejmują treści z zakresu historii sztuki. Już kilka klas wysłuchało opowieści o życiu i twórczości Picassa.

plakat nowy brzychcy

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY IM. WŁ. BRONIEWSKIEGO W WARSZAWIE
ogłasza w roku szkolnym 2020/2021
STYPENDIUM ARTYSTYCZNE IM. ADAMA BRZYCHCEGO
Adam Brzychcy (1943-2015) - wieloletni nauczyciel plastyki oraz rysunku i malarstwa w Młodzieżowym Domu Kultury im. Wł. Broniewskiego w Warszawie. Wspaniały pedagog, wychowawca dzieci i młodzieży, który z wyjątkowym wyczuciem wspierał ich artystyczne talenty, zachęcał do poszukiwań, do rozwijania swoich pasji, realizowania pomysłów i marzeń. Wiedział na co każdego wychowanka stać i odpowiednio wysoko stawiał poprzeczkę. Wspierał, pomagał, udzielał korekt w taki sposób, że od razu pobudzał kreatywność i wyobraźnię każdego ucznia.

Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o informowanie nas o wszystkich przypadkach zachorowania dziecka na COVID19. W związku z obciążeniem pracowników Sanepidu oficjalne informacje o kwarantannie dla pozostałych dzieci z grupy, a także naszych pracowników mogą dotrzeć do nas zbyt późno.

Poza przypadkami zachorowań zobowiązani jesteśmy codziennie raportować liczbę dzieci przebywających na kwarantannie. Dlatego prosimy również o zgłaszanie nam objęcia dziecka kwarantanną.

Telefon do sekretariatu: 22 629 32 06

Zadbajmy wspólnie o zdrowie nas wszystkich. Dyrekcja i pracownicy MDK Łazienkowska

Jesteśmy na Facebook-u :)