Galeria  Łazienkowska prawie, jak w Paryżu!

Cheek2Cheek 

Natalia Dymarska
Łukasz Sokołowski

 

Wakacje, wakacje... jeszcze prawie 2 tygodnie! Posłuchajcie piosenki, którą śpiewają dzieci z zespołu Campanello, najmłodsi wokaliści z MDK-u na Łazienkowskiej.

A od 1 września zapraszamy na zajęcia zespołu wszystkie cztero-, pięcio- i sześciolatki lubiące śpiewać, tańczyć i improwizować. Czekamy na Was:)

Po obejrzeniu prezentacji tanecznych i wysłuchaniu muzycznych, po zapoznaniu się ze złożonymi pracami fotograficznymi i filmowymi, po burzliwych obradach jury poszczególnych konkursów wyłoniło tegorocznych zwycięzców. Poniżej prezentujemy listy laureatów. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział, a zwycięcom gratulujemy! Informacje o wręczaniu nagród przekażemy zainteresowanym już wkrótce.

 LATA 90-te

 

 

 

LATA 80-te

 

 

LATA 70-te

 

 

 LATA  60-te

 

 

JESZCZE RAZ LATA 50 ;-)

 

 

Odcinek 1

 

 

Kliknij w obrazek i zobacz co się stanie :-)

2022 03 23 fasolki na wiosne

2022 konkurs plakat

CO TO JEST?
Komunikacja wizualna to jedna z podstawowych form komunikacji społecznej we współczesnym świecie. Wszyscy uczestniczymy w niej na co dzień. To przekazywanie odbiorcom informacji i komunikatów za pomocą obrazu dzięki wykorzystaniu różnych mediów, na przykład prasy, książek, plakatów, telewizji, internetu, prezentacji multimedialnych, a nawet opakowań produktów.

PO CO MI TO?

  • Przyda się w sytuacji zdalnego nauczania i konieczności przygotowywania różnorodnych prac domowych w formie elektronicznej.
  • Dowiesz się, jak skutecznie komunikować się z innymi i jak odczytywać komunikaty wizualne w sztuce i w codziennym życiu.
  • Nauczysz się tworzyć czytelny komunikat wizualny, bo poznasz zasady projektowania graficznego kompozycji płaskiej.
  • Zaprezentujesz swoją pracę na wystawie w Galerii Młodych Twórców „Łazienkowska”.
  • Mówi się, że będą też przyznawać nagrody... Ale to chyba nie jest najważniejsze, prawda?

GDZIE?
MDK na Łazienkowskiej 7

KTO PROWADZI?
Katarzyna Świder-Kędzior - projektant grafiki użytkowej i artystycznej.
W MDK-u na Łazienkowskiej prowadzi pracownię ceramiczną „Krakle” oraz warsztaty komunikacji wizualnej. Kiedy tylko ma czas, rzeźbi, lepi, maluje i podróżuje.

I co? Jasne, wchodzisz w to! Zaraz, zaraz, przeczytaj jeszcze REGULAMIN oraz KARTĘ ZGŁOSZENIA 
i zaproś również swojego NAUCZYCIELA na warsztaty :)

serce 2

 

 Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 8 do 14 lat w niezwykłą podróż na nowych zajęciach "Dookoła świata z MAKRAMĄ", które poprowadzi pani Katarzyna Kasztelowicz.

Makrama to znana od starożytności sztuka wiązania sznurków. Samo słowo wywodzi się z języka arabskiego i oznacza wiązaną ozdobę.

Zajęcia rozpoczną się od 16 lutego (środa), w godz. 16.45-17.30.

Zapisy: mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie w poniedziałki i środy od 12.30 do 18.30 oraz we wtorki od 12.00 do 16.00.

UWAGA!

W weekend 28-30 stycznia rozpocznie się przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej nad Agrykolą. Ruch na trasie będzie odbywał się wiaduktem południowym. Nieczynne będą przystanki autobusowe „Rozbrat” (w obydwu kierunkach) oraz „Torwar” (w kierunku Centrum). Pakiet informacji na temat zmian w ruchu oraz funkcjonowaniu  Warszawskiego Transportu Publicznego można znaleźć pod adresami: 

https://infoulice.um.warszawa.pl/node/127229

oraz www.facebook.com/infoulice.

Zachęcamy Państwa do polubienia i obserwowania profilu www.facebook.com/infoulice, gdzie są najświeższe informacje na temat zmian w ruchu i inwestycji drogowych na terenie Warszawy. Zapraszamy także do regularnego odwiedzania strony www.infoulice.um.warszawa.pl, gdzie publikowane są komunikaty drogowe.

 

AGRYKOLA al. Armii Ludowej wiadukt o 01 2

AGRYKOLA al. Armii Ludowej wiadukt zblizenie 01 3

agrykola 2 min