PILNE!!!

 scena

SCENA ŁAZIENKOWSKA to wynik współpracy pomiędzy nauczycielami MDK przy ul. Łazienkowskiej 7 w Warszawie. W jej ramach realizowane są kilkumiesięczne projekty sceniczne, łączące działania pisarskie, wokalne, taneczne, muzyczne, parateatralne i teatralne. Różnorodne formy, takie jak koncerty, spektakle, recitale czy działania performatywne, proponowane są i realizowane przez konkretnych autorów. Każdy projekt wieńczy spektakl lub prezentacja.

Ideą Sceny jest stworzenie przestrzeni, w której najważniejszy jest Wasz głos, możecie współtworzyć scenariusze i proponować własne pomysły. To miejsce podejmowania istotnych dla Was tematów, gdzie możecie stawiać pytania, dzielić się emocjami, przemyśleniami czy marzeniami. Wspólne twórcze działania sprzyjają integracji, poznaniu siebie, zawieraniu przyjaźni, wykorzystaniu swoich mocnych stron, współpracy w grupie, przełamywaniu wewnętrznych barier i swobodnemu wyrażaniu siebie poprzez sztukę.

W trakcie realizacji każdego projektu zostaną zaproszone znane osoby, które będą wspierały uczestników swoim bogatym doświadczeniem: aktorskim, reżyserskim, scenograficznym, a także literackim, m.in. reżyser i aktor Antoniusz Dietzius, aktorki: Beata Kawka i Zuzanna Bernat.

We wrześniu 2022 rozpoczynamy realizację projektu „Manifesty”, do którego Was serdecznie zapraszamy :)
Zaproszenie kierujemy do młodzieży z warszawskich szkół średnich, ósmoklasista/ósmoklasistka też może nas przekonywać ;) Projekt będzie trwał 3 miesiące. W wyniku różnych działań artystycznych, realizowanych pod opieką profesjonalistów, powstanie spektakl, oparty na tekstach pisanych przez uczestników. Nabór odbędzie się 22 września o 16.30. Więcej informacji: Manifesty-projekt

 Nauczyciele:

• Anna Gwarek – zajęcia taneczno-choreograficzne, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• Adrianna Furmanik-Celejewska – zajęcia wokalne, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

sam logoŚródmiejska Akademia Musicalowa wyrosła z doświadczeń działającego w MDK przez ponad 10 lat Śródmiejskiego Teatru Muzycznego i prowadzonych przez dwa lata warsztatów musicalowych.

Na zajęciach Akademii młodzież w wieku 15-18 lat może rozwijać wszystkie niezbędne artystom musicalowym umiejętności: technikę wokalną, ruchowo-taneczną, podstawy gry aktorskiej oraz weźmie udział w działaniach per formatywnych i koncertowych pod okiem pedagogów dawnego Śródmiejskiego Teatru Muzycznego. Nasi absolwenci z powodzeniem aplikują na różne artystyczne uczelnie teatralne i muzyczne.

Ten rok jest wyjątkowy z uwagi na 70-lecie powstania naszego MDK-u, więc aktywności na pewno nie zabraknie. Serdecznie zapraszamy!

 

INSTRUKTORZY:

• Anna Gwarek – zajęcia taneczno-choreograficzne
• Adrianna Furmanik-Celejewska – zajęcia wokalne
• Antoniusz Dietzius – zajęcia teatralne, reżyseria koncertów i działań per formatywnych

2014 12 25lat 06m

Śródmiejski Teatr Muzyczny powstał z inicjatywy Zarządu Dzielnicy Śródmieście
m. st. Warszawy w 2009 roku i od samego początku działa przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Władysława Broniewskiego w Warszawie.

Spektakle wystawiane przez nas to klasyka światowego repertuaru teatru muzycznego realizowana we współpracy z agencjami dysponującymi prawami autorskimi do wybranych tytułów. Przez lata podjęliśmy kontakty zawodowe z agencjami MTI Shows New York, Rodgers & Hammerstein London czy agencją reprezentującą sir Andrew Lloyda Webbera Really Useful Group Ltd. London. Co roku wspiera nas Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.