PILNE!!!

Drodzy Uczestnicy, Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

W celu zapewnienia najwyższych standardów bezpiecznego pobytu dzieci i młodzieży na terenie placówki przypominamy, że wszelkie spostrzeżenia, sygnały i uwagi, które pomogą nam podnieść poziom bezpiecznego pobytu uczestników naszych zajęć w naszej placówce, możecie zgłaszać (również anonimowo) za pomocą formularza kontaktowego, który znajduje się na naszej stronie w zakładce "KONTAKT" lub pocztą elektroniczną na nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Korespondencję należy oznaczyć dopiskiem "BEZPIECZEŃSTWO". Rodziców/Opiekunów chcących poznać procedury bezpieczeństwa obowiązujące w placówce zapraszamy do kontaktu z sekretariatem i dyrekcją. Przypominamy również, że o najważniejszych telefonach kontaktowych w razie potrzeby skorzystania z pomocy i wsparcia wyspecjalizowanych instytucji.

1. Prawo do informacji i kopii danych

Każda osoba, ma prawo dowiedzieć się, czy konkretny administrator przetwarza dane na jej temat.Może też się zwrócić o udzielenie takiej informacji. Wniosek o udzielenie informacji, czy dane są przetwarzane, nie wymaga uzasadnienia i nie ma zdefiniowanej formy, w jakiej powinien być złożony, dlatego może to być wniosek pisemny, elektroniczny lub zapytanie ustne. Administrator zobowiązany jest zweryfikować tożsamość osoby składającej wniosek, by upewnić się, że dane zostaną przekazane właściwej osobie. Przygotowanie i wydanie kopii przetwarzanych danych osobie wnioskującej jest nieodpłatne, przy pierwszym wniosku, za kolejne kopie możliwe jest pobranie opłaty.

Poniżej przedstawiamy Państwu linki do ciekawych stron internetowych mogących być dla Państwa źródłem rad dotyczących wychowania, informacji czy pomocy w trudnych sytuacjach, bazą pomocy w nauce (np. biblioteka z lekturami szkolnymi) czy też miejscem bezpiecznych zabaw Waszych dzieci.
Biorąc pod uwagę dynamikę internetu, będziemy wdzięczni za informacje o zmianach profili lub adresów prezentowanych stron, a także zgłaszaniu nowych, ciekawych propozycji.

Zachęcamy do przeczytania artykułu Agnieszki Zielińskiej - dyrygentki, pianistki, gitarzystki i kompozytorki uczącej u nas gry na gitarze.

Czy możemy żyć bez muzyki?

Możemy, ale co to byłoby za życie. Muzyka w róźnorodnej postaci otacza nas z każdej strony, jest wszędzie, świat dookoła to przestrzeń utkana z dźwięków. Jak wpływają one na nasze emocje i samopoczucie, a jak na umysł? Czym jest muzykoterapia i dlaczego potrzebujemy jej w codziennym życiu?

Najkrócej rzecz ujmując muzykoterapia to dziedzina, która używa muzyki w celu przywracania zdrowia lub poprawy kondycji życiowej osób z różnymi problemami natury emocjonalnej, fizycznej lub umysłowej.