plakat istota 500

„Istota emocji” jest zbiorem obrazów chromoterapeutycznych, wspomagających procesy zarządzania inteligencją emocjonalną.
Głównym motywem jest barwa (chroma z greckiego - kolor), która „zapakowana” w szczeliny płótna i geometrię wytwarza energię wpływającą na ludzką psychikę i fizykę.

Te wyliczone precyzyjnie dawki pigmentu postrzegane przez ludzkie oko i odczuwane jako energia przez osoby niewidome wpływają na ludzkie wnętrza.

Obrazy chromoterapeutyczne niczym psycholog pozwalają przepracować daną emocję, stany wyparte, uczucia.

Magda Publicewicz ur. 1972, ukończyła studia na kierunkach: Socjologia (studia magisterskie - Uniwersytet Szczeciński), Terapia poprzez sztukę (studia podyplomowe - Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie), Kolor w kreacji wnętrza (studia podyplomowe - WAW Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie).

W humanistycznym postrzeganiu świata, poszukiwała barw również w geometrii i fizyce kwantowej, tworząc ilustracje do pisanych indywidualnie bajek terapeutycznych, pracując jako arteterapeuta i wykładowca.

Dopiero studia podyplomowe na ASP i spotkanie na swojej drodze p. Renaty Tuszyńskiej- Michałowskiej, dydaktyk prowadzącej zajęcia z malarstwa stało się odnalezieniem brakującej recepty. Konstruktywna krytyka p. Renaty i wskazanie odpowiedniej drogi w abstrakcji geometrycznej dostarczyło narzędzi wspomagających pracę arteterapeuty i architekta ludzkich emocji.

Uprawianie ogrodu chromoterapii wspomaga procesy terapeutyczne i tworzy żywe wnętrza architektoniczne kształtujące holistyczne psychikę i fizykę ludzką.

Kurator wystawy
Renata Tuszyńska - Michałowska