Szanowni Sąsiedzi z Solca i Powiśla,

bardzo się cieszymy, że podczas tegorocznej jubileuszowej X edycji Festiwalu Sąsiedzkiego Wespół w Zespół dla Solca możemy Państwa zaprosić na wyjątkowe spotkania sąsiedzkie zarówno w maju, jak i w czerwcu.

Nasze sąsiedzkie spotkania są zaplanowane w terminie od 8 maja do 30 czerwca 2023. Od 10 lat program Festiwalu tworzą wolontariacko mieszkańcy oraz instytucje kultury mające swoje siedziby na warszawskich osiedlach Solec
i Powiśle. Do festiwalowej tradycji należy, że wszystkie wydarzenia są przygotowywane nieodpłatnie dla uczestników, także organizatorzy i partnerzy nie otrzymują wynagrodzenia za swoją pracę na rzecz Festiwalu Sąsiedzkiego Wespół w Zespół dla Solca.

W tym roku świętujemy 40-lecie wokalno-tanecznego zespołu dziecięcego FASOLKI, 50-lecie Muzeum Azji i Pacyfiku, kontynuowane są obchody 70-lecia Młodzieżowego Domu Kultury im. Władysława Broniewskiego, obchodzimy 120-lecie Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego.

Te zacne jubileusze osiedlowych instytucji kultury, które są jednocześnie naszymi festiwalowymi partnerami, skłaniają nas do podzielenia się radosnymi, niezwykłymi wydarzeniami, wspomnieniami, zdjęciami z historii tych instytucji. Mamy nadzieję, że taki pełen dobrych emocji motyw przewodni tegorocznego Festiwalu przyniesie wszystkim organizatorom i uczestnikom nadzieję i wiarę
w sens podejmowanych działań na rzecz lokalnej społeczności.

Zapraszamy po sąsiedzku i przedstawiamy program
X edycji Festiwalu Sąsiedzkiego
Wespół w Zespół dla Solca w terminie 08 MAJA-31 MAJA 2023.
Program czerwcowych wydarzeń
01 CZERWCA–30 CZERWCA 2023 już wkrótce!

FESTIWAL X edycja program maj 2023